Man

Na velikosti záleží, ale není vším

Po čem muži touží, když přijde na spodní prádlo? Lepší otázkou je, po čem toužit mohou a mají.
Všechno zlé k něčemu dobré, říká se. V případě karantény by se to jistě dalo uplatnit na všechna ta předsevzetí, co jsme si dali. Tedy kdybychom je opravdu dodrželi. Co jste si slíbili vy? Pro mě to je třeba změna způsobu cestování po městě. Méně aut, víc kol. Praha není stavěná pro cyklisty, ale možná, že když nás ráno víc bude držet řídítka než volant nebo telefon, abychom si přivolali odvoz, časem se to zlepší? Zdá se, že moje sklenice je po karanténě z poloviny plná.
Jak příhodné, že právě když jsem si vyzvedával kolo z opravny, přišla mi zpráva o uvedení nových boxerek od značky CDLP. Jmenují se Mobilité a zákazníkovi slibují především pohodlí při pohybu. Zanedlouho jsem si vyzvedával něco jiného. Balík.
Foto: Archiv CDLP
CDLP mám rád. Představuje, co si já představuju pod pánským spodním prádlem současnosti. Jejich plavky patří mezi moje nejmilejší, bez jejich podvlíkaček si neumím představit zimu.
Foto: Archiv CDLP
Foto: Archiv CDLP
První rozdíl mezi klasickými boxerkami a boxerkami Mobilité je v krabičce. Klasickou žlutou nahradila růžová. Ta skrývala povídání začínající slovy „Zdroje na Zemi jsou omezené; váš potenciál nikoliv.“ a s ní objednané spodní prádlo z recyklovaných polyesterových vláken, co spolehlivě odvádí vodu a rychle schnou.
Foto: Archiv CDLP
Boxerky Mobilité jsou možná určené na sport, ale jejich monochromatický design je minimalisticky elegantní. Dokonce i logo je umístěné diskrétně vzadu jakoby jen pro ty, co by na něm mohli trvat. Příjemný lesklý materiál v jistých partiích střídá velice prodyšná síťovina, aby mohla pokožka dýchat. Guma v pase je širší a nohavičky delší a švy plošší, než u klasických boxerek bývá zvykem, takže perfektně sedí, skoro o nich nevíte a přitom drží všechno na svém místě.
Třeba je to stejně naivní, jako si myslet, že více cyklistů Praze zajistí lepší podmínky pro jízdu na kole, ale mám za to, že volba spodního prádla – stejně jako svrchního oblečení – by měla být podmíněna více kritérii než jen tomu, co je na vrchu hromádky v komodě.
Jenom proto, že něco není vidět, ještě neznamená, že na tom nezáleží.