Vegan

Vegan diaries Daniely Kociánové: Mumio

Topmodelka Daniela Kociánová se každé úterý dělí o nové objevy ze světa veganství, které přinejmenším stojí za pozornost. Dnes se podává: zázračné mumio.
Foto: Daniela Kociánová
S mumiem jsem se poprvé setkala, když před pár měsíci měl můj přítel nehodu a zlomil si ruku. Maminka mi poradila, ať mu koupím pilulky Mumio, které pomáhájí kostem při zranění. Kdysi dávno si totiž moje prababička také zlomila ruku, během léčby brala Mumio, a když šla na kontrolu k lékaři, nemohl uvěřit, jak krásně se jí zlomenina zahojila. Můj přítel sice odmítl tabletky obsahující mumio brát, ale já si tuto černou hmotu nechala pro sebe. Nebudu lhát, mumio nevoní po květinkách ani nechutná jako bonbónky, ale já jsem zvyklá jíst cokoliv, co je zdravé, ať už to vypadá a voní jakkoliv. Mumio si přimíchám do smoothie, kde se jeho chuť ztratí anebo si jej přidávám do čaje, ale to je opravdu jen pro silnější žaludky. 
Foto: Daniela Kociánová

Čím je mumio vyjímečné?

Mumio pomáhá tělu lépe vstřebávat živiny, odstraňovat toxiny, patogeny a odpadní látky, také regeneruje buňky v těle a zpomaluje stárnutí. Podporuje trávení, zbavuje tělo těžkých kovů, snižuje příznaky alergie jako je kašel a rýma a dodává tělu energii. Redukuje bolest a infekci artritidy, reguluje glykemii a pomáhá upevnit duševní zdraví.
Benefitů, které mumio má, je nekonečné množství a já vám určitě nestihla vyjmenovat ani polovinu. Začala jsem Mumio užívat jako prevenci proti bolestivé menstruaci a jelikož jsem právě pracovně na fashion weeku, tabletky beru pravidelně i zde. Nerada bych vám zkazila iluze o této módní události, ale je docela náročná jak fyzicky, tak psychicky a já si nemůžu dovolit být nemocná a musím ze sebe dostat maximum. 
Já si teď popíjím čaj s Mumiem a co vy? Už jste o něm slyšeli anebo máte zkušenosti s braním této medicíny?
Mumio se dá koupit v lékárnách nebo na stránkách www.prozdravi.cz