Vogue Daily

Instagramové fotky, které definovaly uplynulou dekádu

Instagram se do našich telefonů dostal v říjnu 2010 a od té doby ovlivňuje politické, sociální i módní dění. Podívejte se na výběr z příspěvků, které definovaly uplynulé desetiletí. 

Beyoncé oznámila, že čeká dvojčata, únor 2017

Dopad: Instagram celebrity určuje, o čem se bude psát v novinách
Co musíte vědět: Když Beyoncé oznámila, že čeká dvojčata s manželem Jay-Z, málem spadnul internet. Jedním z nejikoničtějších příspěvků desetiletí je bezpochyby fotka, na které je zpěvačka v požehnaném stavu s květinovým věncem v pozadí, což mělo za následek nespočet pokusů o napodobení. Beyoncé tak během 24 hodin sesadila z trůnu Selenu Gomez a její snímek se na určitou dobu stal nejlajkovanějším v historii Instagramu. 

Cara Delevingne a Karl Lagerfeld v backstage, květen 2013

Dopad: Cara se stává první Insta-supermodelkou, která  je sama sebou 
Co musíte vědět: Do roku 2013 jsme takovou modelku, jako je Cara, neznali. Přesněji, neměli jsme šanci poznat supermodelku tak dobře. Její účet působil neskutečně přirozeně a umožnil nám nahlédnout do zákulisí módního dění. 

V první řadě s Vogue, říjen 2018

Dopad: Demokratizace zážitku z luxusní módní přehlídky
Co musíte vědět: Jen máloco dokáže přimět internet k varu tak jako instagramový příspěvek mocného tria z Vogue během přehlídky Chanel SS19. Edward Enninful, Grace Coddington a Anna Wintour vyfocení zezadu na opuštěném ostrově bezesporu patří mezi ikonické snímky poslední dekády. 

Kylie Jenner jako čerstvá matka, duben 2018

Dopad: Další generace z klanu Kardashian-Jenner bude mít stejný vliv jako ta současná
Co musíte vědět: Poté, co své těhotenství udržovala několik měsíců v tajnosti před 150 miliony followers, odtajnila Kylie Jenner řadu poporodních fotek, které málem prolomily internet. Krátký film dokumentující její těhotenství z února 2018 vidělo neuvěřitelných 101 milionů lidí. Vše završil moment, kdy se světu ukázala během procházky v upnutých šatech Fendi a s kočárkem se stejným motivem. Lajk jí dalo 9,5 milionu lidí. 

Indya Moore uvedla fakta na pravou míru, duben 2019

Dopad: Virtuální svět může být zdrojem pozitivních změn
Co musíte vědět: Tváře globálního módního dění se stále častěji vyjadřují také k aktuálním politickým otázkám a prosazují svá vlastí pravidla. Příspěvěk Indyi Moore mluví za vše: Moje tělo. Moje autonomie. Moje politické území.

Kate Moss ignoruje posedlost selfie, květen 2015

Dopad: Ačkoliv je modelka neoficiální tváří naší nostalgické posedlosti 90. lety, nehodlá se přidat na vlnu oversharingu 
Co musíte vědět: V květnu 2015 byly na Instagramu trendy fotky avokádových toastů, které se staly předzvěstí oversharingu. Odolala snad jen Kate Moss. Ačkoliv jsou snímky modelky z devadesátých let v aplikaci neskutečně populární, ona sama rozhodně selfie nedělá. Oficiální instagramový účet si zřídila až v září 2016 pod jménem své modelingové agentury. O to vzácnější je tak fotka Marca Jacobse z ulice během horkého letního večera. 

Debut pánské kolekce Louis Vuitton pod vedením Virgila, červen 2018

Dopad: Tradice luxusního domu se mění před očima mileniálů
Co musíte vědět: Jméno Virgil Abloh se v době digitální éry stalo heslem pro úspěch napříč všemi různými obory. Jeho první show pro Louis Vuitton byla na Instagramu jasnou zprávou, že pokud si jdete za svým snem, pak je všechno možné. Krátce po přehlídce se na síti objevila fotka Abloha na mole s černým tričkem a textem: You can do it too…

Jacquemus a jeho levandulové pole, červen 2019

Dopad: Místo konání přehlídky spojuje návrháře s fanoušky na Instagramu
Co musíte vědět: Jak může jeden z nejpopulárnějších návrhářů Instagramu vytvořit virální show? Jednoduše. Koncem června 2019 se na levandulových polích v Provence konala přehlídka, která zahltila sociální sítě. Pokud jste nebyli mezi 450 pozvanými hosty, mohli jste obdivovat alespoň dechberoucí záběry zachycené v přímém přenosu létajícími drony.