Vogue Book Club

Jitka Schneiderová čte živě pro Vogue. Už dnes večer!

Napínavá, intimní, pohlcující. Taková je nová kniha Plachetnice na vinětách od Jiřího Hájíčka. Datum jejího vydání se sice kvůli stávající situaci odkládá na neurčito, ale díky Vogue si ji můžete užít mezi prvními.
Zapomeňte na chvíli na všechno, co se ve skutečnosti děje (nebo neděje), zavřete oči a nechte se unášet fantazií.
Foto: Thibault-Théodore Babin
Je horký červenec. Čerstvě rozvedená docentka literatury Marie neplánovaně tráví léto v poloprázdném bytě své sestry v Českém Krumlově, odkud dojíždí na venkov za těžce nemocnými rodiči. Ve volných chvílích brouzdá mezi davy turistů malebnými krumlovskými uličkami. Seznámí se přitom s mladičkým knihkupcem Filipem. Románek může začít.
Taky nutně potřebujete víc?
Uvažovali jsme, jak vám být blíž, když od sebe teď všichni musíme být tak daleko, a plán je následující:
Každý večer se přesně o deváté sejdeme na našem instagramovém účtu, kde bude herec nebo herečka živě a na pokračování číst Plachetnici na vinětách, nový román Jiřího Hájíčka.
Původně jsme pro vás chtěli zajistit nevydaný rukopis Harryho Pottera. Jenže my se Plachetnice na vinětách zkrátka nemohli dočkat. Jakmile přišla zpráva, že datum vydání se kvůli stávající situaci přesouvá z konce dubna na neurčito, museli jsme jednat. A tímto autorovi a nakladatelství Host děkujeme za jejich pohotovost a hlavně vstřícnost.
Tak večer na slyšenou. Dnes nás po Janě Plodkové, Ester Geislerové, Martě Issové, Zdeňkovi Piškulovi, Anně Geislerové a Václavu Neužilovi zve k sobě Jitka Schneiderová. Kdo bude číst zítra, se dozvíme zase až přímo od ní. (Nic jako trocha napětí v době, kdy to nejnapínavější představuje svítící číslo, co na obrazovce pračky ohlašuje čas doprání!)

Vogue Book Club #1 by Jana Plodková

Vogue Book Club #2 by Ester Geislerová

Vogue Book Club #3 by Martha Issová

Vogue Book Club #4 by Zdeněk Piškula

Vogue Book Club #5 by Aňa Geislerová