Trendy

Žabky. I letos jsou cool a nosí se i do města

Jedni je milují, druzí nenávidí. Pantofle, které oddělují palec od zbytku prstů, jsme si zvykli nosit v jejich gumové podobě k vodě. Teď si je vzali za své módní značky a udělaly z nich letní hit na každou příležitost. Jaké budou letos ty vaše?
Foto: Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images
Jennifer Lawrence
Stylů, které si letos můžete vybrat, je nepřeberné množství, proto jsme nejvíc hot žabky pro vás seřadili do čtyř základních kategorií. Jde o boty super stylové, však ani jejich plastová verze k vodě není obyčejná banální pantofle, ale má něco extra, tedy netypické řešení pásku. Když si k tomu přičtete další faktory jako hru s materiálem, barvami, stylem podrážky či podpatku, máte tu botu, která je i v minimalistické verzi nevšední. Mrkněte se na nejstylovější žabky na letošní léto a vyberte si typ, který dokonale podtrhne váš styl. Než si je obujete, nezapomeňte na pedikúru!

Nesmrtelné platformy

Platformy jsou prostě skvělé. Představují ideální volbu pro ty, kdo nefandí klasickému podpatku, ale zároveň ocení nějaký ten centimetr navíc. Od měkkých pěnových žabek v devadesátkovém stylu po avantgardní hot pink miláčky od Love Moschino žabky dokonale vyladí i ty nejvíc basic fity. Navíc se skvěle snoubí s trendem širokých kapsáčů a v casual verzi od Crocs dobře doplní třeba letní minišaty.   

Sandálky na podpatku

Letní boho sandálky na podpatku jsou dokonalou esencí #summervibes. Pokud je právě tohle váš vibe, zkuste pokročilou verzi od Giuseppe Zanotti. Pro všechny, kdo jedou v minimalismu a devadesátkových referencích, je tu Camper se svým modelem Thelma. Milovníky extravagance nadchne nesmrtelný model Morso od GCDS, ve kterém budou vaše nožky k nakousnutí. Doslova.  

Na každý den

Kůže nebo její veganské alternativy hrají prim v kategorii, kterou jde nejlépe popsat jako „na každý den“. Pohodlné, ovšem velmi stylové pantoflíčky, ve kterých můžete vyrazit do práce i na rande, volte klidně v okázalejším stylu, jako jsou ty od Kurta Geigera, nebo sáhněte po klasických žabkách Birkenstock, s nimiž nikdy nešlápnete vedle a za které vám vaše nohy poděkují. 


Všechny barvy duhy

Jestli něco definuje léto, pak jsou to barvy. I pokud vyznáváte minimalismus, je právě barevná obuv tím skvělým akcentem, který pozvedne monochromatický outfit. Oranžová, modrá, žlutá. Rozehrajte barevné struny fantazie a vyjádřete ji botami.