Street style
Foto: Phil Oh
From London With Love. Tři výrazné trendy z londýnských ulic, které ovládnou jarní šatník
Cindy Kerberová23. 2. 2026
Londýnské ulice během fashion weeku, kterého se zúčastnil i král Karel III., opět potvrdily, že jsou nejzábavnějším molem světa. I tuto sezonu platí, že minimalismus je passé a v trendu je odvážné vrstvení barev, vzorů a textur, nepřehlédnutelné doplňky a střihy definující novou klasiku.

Foto: Acielle
Street style London Fashion Week, únor 2026
Street style na London Fashion Weeku staví na třech trendech: na vintage kůži, červené obsesi a nezkrotných třásních
Zatímco na přehlídkových molech designéři soutěží o pozornost nákupčích a slavných klientů s kolekcemi na sezonu podzim–zima 2026/2027, ulice odrážejí realitu módy. Britský street style je proslulý svou nezkrotnou energií a schopností kombinovat rebelský punk, eklektický romantismus a aristokratickou eleganci. Anonymní návštěvníci a módní insideři dokonale balancují na hraně mezi tradičním britským krejčovstvím a londýnskou avantgardou, která dělá z tohoto fashion weeku ten nejzábavější event z celého módního měsíce.
Fotografové Vogue Phil Oh a Acielle zachytili ty nejvýraznější stylingy v centru Londýna, na nichž můžeme vidět tři výrazné trendy, které můžete přenést i do svého každodenního šatníku. Prvním pilířem je nová nostalgie v podobě vintage kůže a kožichů. Zapomeňte na nové oblečení, Londýn uctívá patinu. Vidíme dlouhé, těžké kožichy v kombinaci se širokými džíny, obnošené kožené bundy a spousty třásní, které jako by vypadly z šatníku rockových hvězd sedmdesátých let.
Druhým nepřehlédnutelným trendem je red-to-wear nebo chcete-li pop of red. Sytě červená už není jen doplňkem, ale dominantním prvkem, který se objevuje na punčocháčích, matných rtěnkách i v monochromatických outfitech.
Třetím pilířem je eklektický maximalismus, tak typický pro Londýn. Odvážné míchání textur, zejména krajek a vintage kůže a kožešin s denimem, a těžkých bot odkazuje na Vivienne Westwood a je jasným důkazem, že její vidění módy bylo a zůstává aktuální bez ohledu na to, jaký rok právě uvádí kalendář.

1 / 50
Street style London Fashion Week, únor 2026
Vogue
Doporučuje

Make-up
Someone like it red. Univerzální džíny neexistují, červená rtěnka ano
Cindy Kerberová21. 2. 2026
Filmy
Kdo je Odessa A’zion? Nová módní a filmová hvězda, kterou musíte znát
Cindy Kerberová18. 2. 2026
Společnost
