Celebrity

Serena Williams, Miranda Kerr a Victoria Beckham o mateřství a self-care 

Výchova dětí zabere spoustu času a energie. Jak je možné dosáhnout rovnováhy mezi péčí o sebe a o rodinu? Vyzpovídali jsme 19 slavných matek, abychom zjistili, jak se jejich vztah ke kráse změnil od doby, co porodily. 

Serena Williams, tenistka 

Vždy jsem se hodně starala o svou pleť, moje matka mě k tomu vedla od dětství. Mám ráda jednoduchou skincare rutinu. Má dcera Olympia se ke mně vždy ráda přidá. Nedávno si začala barvit nehty, používáme netoxický lak, který se dá snadno sloupnout, takže pro ni není škodlivý. Hodně se v poslední době věnuji tomu, co jím a jak jídlo ovlivňuje moji pleť. Během karantény jsme s dcerou trávily hodně času v kuchyni. Připravovaly jsme vlastní jídlo, ale také jsme si začaly vyrábět kosmetiku z přírodních ingrediencí.
Foto: Ronan McKenzie

Victoria Beckham, návrhářka

Rozhodně jsem kdysi měla více času pro sebe. Po čtyřech dětech potřebuji rutinu, na kterou se mohu spolehnout. O složení produktů jsem se začala zajímat po porodu, nechtěla jsem na svou pleť dávat nic škodlivého. Právě proto pro mě bylo tak důležité formulovat všechny produkty Victoria Beckham Beauty podle nejvyšších standardů clean beauty. Své děti jsem vždycky vedla k tomu, aby k sobě byly laskavé a věnovaly se tomu, co je dělá šťastné. Pro Harper jsou to zatím společně strávené dny v salonu. Miluje pleťové masky.
Foto: Mikael Jansson Trunk Archive

Lara Stone, modelka

Když jsem byla malá, hodně jsem experimentovala s líčením, ale jakmile jsem ve dvaceti začala pracovat jako modelka, ztratila jsem o něj zájem, protože jsem každý den měla jiný make-up. Moje priority se ještě více změnily po porodu, a kdybych si měla vybrat mezi tím, jestli si nechám obarvit odrost, nebo trávit čas se synem, vždycky bych dala přednost jemu. 
Foto: Harley Weir Art Partner

Adriana Lima, modelka 

Během mateřství se všechno změní. Na péči o sebe nezbývá prostor. Čím jsou mé dcery starší, tím více kopírují to, co dělám, a tak je pro mě důležité, aby napodobovaly jen ty dobré zvyky. Nechávám je experimentovat s make-upem, maskami a krémy, ale zároveň se je snažím naučit milovat svou pleť, zdravě se stravovat a pomocí meditace budovat duševní pohodu.
Foto: Adriana Lima

Alessandra Ambrosio, modelka 

Vždy jsem měla beauty rutinu co nejjednodušší a to se nezměnilo ani s narozením dětí. Je však důležité udělat si chvilku sama pro sebe. I když je to jen 15 minut ráno na meditaci, strečink nebo jógu. Pomáhá mi to soustředit se a připravit na všechno, co mi den přinese. Každý den s dětmi připravuji smoothie a snažím se přijít s nějakou venkovní aktivitou.
Foto: Alessandra Ambrosio

Charlotte Mensah, kadeřnice

Péče o fyzické a duševní zdraví není luxus, je to nutnost. Vzpomínám si, že jsem krátce po porodu běžnou rutinu úplně vypustila a nepřineslo mi to nic dobrého.
Foto: Charlotte Mensah

Lais Ribeiro, modelka

Když jsem vyrůstala, byla má beauty rutina opravdu jednoduchá. Od té doby, co jsem se stala matkou, je ještě více minimalistická. Ráno se soustředím hlavně na péči o pleť, a pokud jdu ven, dávám si jen lehký make-up. Několikrát týdně si dopřeju rychlou desetiminutovou masku, abych si odpočinula. 
Foto: Lais Riberio

Veronika Heilbrunner, influencerka

Vše teď musí být rychlé a efektivní, rozhodně se méně zajímám o to, jak vypadám, což je dobře. Nemám čas pozorovat se neustále v zrcadle.
Foto: Veronika Heilbrunner

Jessica Alba, herečka

Snažím se udělat ze své koupelny malé lázně a nedávno jsem začala vyrábět vlastní tělové peelingy. Mé dcery Honor a Havel jsou dost velké na to, aby se ke mně připojily. Pro ně to není o péči, ale berou ti spíš jako zábavnou aktivitu, kterou mohou dělat s mámou. Používáme společně hlavně pleťové masky a mé produkty Honest Beauty.

Chanel Iman, modelka

Před porodem jsem měla spoustu času a po něm vůbec žádný. Mé děti jsou hlavní prioritou, ale mám chůvu, takže můžu alespoň cvičit a udržovat si postavu kvůli práci. Jednou týdně si upravím vlasy, dám trochu make-upu a jdu se svým manželem na dobrou večeři.
Foto: Chanel Iman

Miranda Kerr, modelka a zakladatelka značky Kora Organics

Péče o sebe pro mě byla vždy prioritou, ale po třech dětech mám rozhodně méně času. Dříve jsem byla schopná trávit hodiny líčením, úpravou vlasů a kosmetickými procedurami, ale teď je to celé o tom mít co nejlepší výsledky za co nejkratší možnou dobu.
Foto: Miranda Kerr

Pat Cleveland, modelka

Je důležité vědět, že jakmile se stanete matkou, neznamená to automaticky, že se musíte vzdát svého půvabu. Místo toho budete dokonalejší, vaše tělo krásnější a budete se cítit silnější.
Foto: Getty Images

Sharmadean Reid, zakladatelka značky Beautystack

Před porodem syna jsem k péči o sebe neměla žádný vztah. Self-care se stala důležitou součástí mé rutiny hlavně proto, že jsem chtěla být aktivní matkou. Je prokázáno, že lidé dokážou zvládat větší stres, pokud mají čas na zotavení. Když byl Roman dítě, spala jsem, kdykoli spal on, jedla zdravě a nepila žádný alkohol, protože jsem chtěla být plná energie.
Foto: Sharmadean Reid

Candice Swanepoel, modelka

Miluji sheet masky, ale můžu si je dát jen tehdy, když moje dětí spí. V opačném případě si s nimi chtějí hrát. Během mateřství si projdete několika fázemi. Jedna z nich trvá pár let. Budete se cítit provinile, kdykoliv si budete chtít udělat čas jen pro sebe. Své beauty rituály proto dělám až poté, co syny uložím do postele.
Foto: Rowan Papier

Hannah Weiland, návrhářka a zakladatelka značky Shrimps

Než se mi narodil syn, ráda jsem chodila na ošetření do londýnského salonu Pfeffer Sal nebo Vaishaly. Chybí mi akupunktura a reflexologie. Až bude starší, určitě se objednám na další ošetření.
Foto: Hannah Weiland

Rejina Pyo, návrhářka

Po porodu jsem se zmohla jenom na čištění a hydrataci pleti. Jakmile jsem přestala kojit a syn trochu vyrostl, začala jsem se o sebe více starat.
Foto: Yoong Jang

Greta Bellamacina, básnířka

Mám dva kluky a rádi mě sledují, když se líčím. Dívají se na mě s láskou a přitom si hrají s mými štětci. Po porodu jsem se začala více zajímat o své tělo.
Foto: Oliver Hadlee Pearch

Anne V, modelka

Čas určený jen pro mě je po porodu vzácnost. Teď si musím vybrat mezi meditací nebo cvičením, ale vždy si říkám, že být nejlepší verzí sebe sama je to nejdůležitější pro celou rodinu.
Foto: Anne V

Molly Sims, modelka 

Pohybuji se ve světě modelingu, takže mi vždy záleželo na tom, jak vypadám. Miluji kosmetiku. Ani s dětmi jsem se jí nevzdala, jen je moje rutina rychlejší. Děti sledují, jak se starám o pleť a civícím, stejně jako jsem já pozorovala svoji mámu, jak cvičila podle DVD od Jane Fonda.
Foto: Molly Sims