Cestování

Vogue travel: Malý klenot na jihu Francie, který překoná i Saint-Tropez

Do Saint-Tropez, nebo Cannes? Toužíte-li po létu na francouzské Riviéře, vynechte tato dvě notoricky známá místa plná turistů a zamiřte do Cassis, středomořského přístavu s barevnými domečky, vinnými sklepy plnými božského růžového, oblázkovými plážemi a glamour stylem.

Kudy do Cassis

Nejjednodušší trasa vede přes Marseille, vlakem z Marseille Saint-Charles pojedete půlhodinu a pak si vezměte taxi směrem do centra. Protože Cassis leží v srdci Národní parku Calanques, cesta vás rozhodně nudit nebude.

Kde bydlet

Jednoznačnou volbou podle týmu Vogue Czechoslovakia je Astoria Villa postavená ve 40. letech. Na skále s výhledem na celý záliv a pět minut pěšky od přístavu. Pokoje si můžete vybrat buď s panoramatickým výhledem na tyrkysové moře, nebo do zahrady. Nechybí samozřejmě bazén.

Kde jíst

Na Riviéře najdete všechno, na co si jen vzpomenete včetně michelinského menu. Na večeři si zabookujte stůl v La Villa Madie, která si pyšní dokonce dvěma michelinskými hvězdičkami. Zejména milujete-li čerstvé ryby a mořské plody. Na něco zdravého, vegetariánského a francouzského vám místní určitě doporučí L'Atelier Gastronomique, sice není přímo v přístavu, ale to místu na kráse neubírá. Nevynechte ani malé bistro Divino, kde si objednejte víno a něco malého. 
Foto: Godong/Universal Images Group via Getty Images
Cassis, Francie
Foto: Andia/Universal Images Group via Getty Images
Cassis, Francie

Co dělat

Pokud vás nezajímá nic jiného než nicnedělání a polehávání kolem bazénu, Cassis pro vás bude rájem na Zemi. Až přece jen zatoužíte zabavit se také nějak jinak, můžete se potápět, pronajmout si loď, surfovat a samozřejmě se nabízí i návštěva místních vinic. Ideálně s průvodcem, aby vám neuniklo žádné bílé ani růžové z okolních kopců. A přibalte si pohodlné boty, na podpatky to zrovna není.
Foto: Andia/Universal Images Group via Getty Images
Cassis, Francie
Foto: Getty Images
Cassis, Francie

Kde nakupovat

I když v Cassis bydlí něco málo pod 8000 obyvatel, přece jen jste na jihu Francie, kde se glamour nosí i k snídani. V místních obchodech objevujte nezávislé designéry, přírodní mýdla lokální produkce a ve středu a pátek navštivte farmářský trh. Dostanete-li chuť na něco nového od Isabel Marant nebo Vanessy Bruno, zajděte si do ulice Avenue Victor Hugo 10 do butiku Episode. O kousek dál v čísle 25 je zase obchod MJC Lines s pánskými kolekcemi, pro parfém a vonné svíčky zamiřte do Place Baragnon 2, kde sídlí místní pobočka parfémářství L’Eau de Cassis.