Novinky

Weekend list Teri Hodanové: Co číst, sledovat, poslouchat

Dá se vůbec v dnešní době soustředit na jednu věc? Teri Hodanová doufá, že ano. Každý víkend proto přináší tipy, které by určitě neměly uniknout vaší pozornosti. I kdyby jen z části, i kdyby jen na chvilku.
Foto: @terihodanova
V letních, nesnesitelně horkých dnech mi jedinou přijatelnou aktivitou přijde ukrývání se v černé kobce – mé ložnici. Za závěsy, přes které neprojde ani jeden paprsek, mám navíc ještě jedno privilegium, klimatizaci. Mám sice díky tomu každé ráno pocit začínající angíny, ale rozhodně to za chladných 21 °C stojí. A právě v těchto chvílích, kdy unikám od světa, se mi soustředí nejlépe. 

Čtěte:

12 rules for life – J.B. Peterson
Na každou dovolenou si s sebou vždy beru minimálně jednu velkou knihu. Tento rok vyhrála ta od Jordana B. Petersona: 12 rules of life. Místy se na můj vkus až moc opírá o bibli, ale zodpověděla mi spoustu otázek týkající se chování lidí, a jednoznačně mi toho předala víc, než jakkákoli předchozí četba. Pokud vás baví psychologie a filozofie, J.B. Peterson, jeden z nejznámějších klinických psychologů světa, vás rozhodně nezklame.  

Poslouchejte: 

Mura Masa & Octavian – Move Me
Neexistuje pro mě toto léto energičtější song co by křičel ‘'summer vibes’' víc, než tento.  

Sledujte: 

Po roce jsem se přinutila obnovit si Netflix účet a konečně tak shlédla dokument Iris. 
Módní ikona Iris Apfel, dnes už dáma s úctyhodným věkem (96 let), vlastní jednu z největších (a jednoznačně nejzajímavějších) sbírek oblečení a doplňků. Iris celý život pracuje jako interiérová návrhářka, ale proslavila se hlavně díky výstavám jejího obřího archivu. Dokument byl pro mě obohacujícím hlavně kvůli návrhářčiným názorům. Jak totiž sama Iris říká, není nic špatného na tom, přiznávat svůj věk, nebo se nesnažit nutně stylově zapadnout. Pro milovníky módy tento snímek nejspíš nebude žádnou novinkou, ale tato extravagantní paní dle mého názoru nebude nudit žádného diváka.  

Navštivte: 

Pop-up knihkupectví Vogue CS x BOOK Therapy
Jestli něco miluji (téměř) tolik, jako Vogue, tak jsou to knihy. Když se navíc k této kombinaci připojí nejhezčí knihkupectví u nás, Book Therapy, mám radost trojnásobnou. Přijďte si proto pro své první vydání Vogue CS do Café Café, kde si k listování můžete dát dort (můj nejoblíbenější v Praze) a kafe. Navíc zde můžete prozkoumat zajímavé knížní tituly právě z tohoto jedinečného knihkupectví.