Vogue Daily

Svátek zamilovaných podle horoskopu

Ať už Valentýna berete vážně, nebo naopak s humorem, podívejte se, čím potěšit svůj protějšek podle horoskopu, který je tentokrát o lásce úplně doslova.  
Foto: Archiv Therme Laa

Oheň & led

Ohňová znamení, mezi něž patří Beran, Lev a Střelec, nejvíce potěšíte něčím akčním. Jsou temperamentní, sebestřední a občas to vypadá, že mají srdce z ledu. 

Beran

Stejně nevymyslíte nic, co by Beran nedokázal vymyslet lépe. Moc se tedy netrapte a vyberte něco, z čeho budete mít také radost. 

Lev

Hlavně ať je to okázalé a nechybí u toho publikum. Večeře v luxusní restauraci, pozvání na pódium po divadelní premiéře, recitace veršů na náměstí. Pokud bude Lev hrát hlavní roli, máte vyhráno. 

Střelec

Trefou do černého bude kategorie zážitků. Střelce neohromíte žádnými pozemskými statky, ale něčím, co ho vytáhne minimálně za hranice komfortní zóny. Zvažte seskok padákem nebo jízdenky na výlet luxusním vlakem.
Foto: Archiv Tereza Vu

Vzduch & éter

Vzdušná znamení, mezi které patří Blíženci, Váhy a Vodnář, okouzlíte něčím promyšleným a rafinovaným. Mívají hodně zájmů a roztříštěnou pozornost, ale není nemožné, aby měli oči jen pro vás. Aspoň na chvíli.

Blíženci

Pokud neplánujete neobvyklé zážitky, chce to alespoň intimní atmosféru a krásné prádlo. Dárek sice bude pro něj nebo pro ni, ale kupte ho tak, aby vám seděl. 

Váhy

Moc neváhejte, protože ohledně šperků mají Váhy jasno. Diamonds are girls' (and boys') best friends. V nejistotách proměnlivého světa ocení tyto éterické bytosti solidní jistoty. 

Vodnář

Společná návštěva planetária zní možná nudně, ale pokud to bude Valentýn na stojáka, show Ester Kočičkové a Dominika Heřmana Lva pod oblohou posetou tisíci třpytivých hvězd, je jasné, že je to stejně jen předehra. 
Foto: Paragraph

Voda & víno

Vodní znamení, kam patří Rak, Štír a Ryby, jsou tak citlivá, že je občas náročné zvládat jejich nepředvídatelnost a proměnlivé emoce. Jsou však také empatická, proto zaboduje každý dárek vybíraný s láskou. 

Rak

Pokud to nebude rovnou žádost o ruku, protože jde o tak úžasně praktické datum, ocení Raci domácí a romantickou atmosféru. Jestli je váš vztah teprve v začátcích, zvažte alespoň designové přáníčko.

Štír

Nejvíc Štíry překvapíte, když vymyslíte něco, co nebude o sexu. Ale přitom tak trochu ano. Nebo vlastně skoro úplně ano a jen trochu ne. Jako třeba párová tantra masáž.  

Ryby

Ryba vždycky očekává zázraky, ale měnit vodu v alkohol nemusíte. Radši zajděte na dobrou večeři s degustací exkluzivních vín nebo rovnou odjeďte ne prodloužený víkend do lázní a užijte si moře romantiky.
Foto: Lush (Peachy/limited edition)

Země & kořeny

Zemská znamení, jako jsou Býk, Kozoroh a Panna, charakterizuje praktičnost, spolehlivost a vnímavost. S plánováním večera se příliš nezatěžujte, ale s dárkem dorazte včas. 

Býk

Býka vždy potěšíte dobrým jídlem. Pokud vás k sobě poprvé pozve domů, doneste s sebou třeba něco sladkého od Josefa Maršálka, který svými cukrářskými výrobky okouzlil i britskou královnu, podle receptu v právě vydané knize (a tu přiberte sebou). Odměna bude taky sladká. 

Kozoroh

Vzhledem k neuvěřitelné schopnosti Kozorohů sestavit nábytek nejmenovaného řetězce bez návodu, a přitom jen tak mimochodem bezchybně vyplnit daňové přiznání, ocení každou formu kreativity a tvořivosti. Zajděte společně na výstavu a doma si pak zahrajte nějakou hru, může v ní třeba vystupovat přísná kurátorka. 

Panna

Panna upřímně ocení, když se dá dárek spotřebovat, sníst nebo jinak využít. Potěšte ji luxusní vůní nebo kosmetikou, zahrajte přitom na její přirozený smysl pro udržitelnost a máte vyhráno.