Society

Jak uspořádat virtuální večeři s přáteli

Od náhražek nedostupných potravin až po využití všech ingrediencí, Laura Jackson radí, jak se podělit o radost z jídla s online komunitou a přáteli.
„Jsem spíš extrovert a kromě vaření většinou nedělám nic jiného sama,“ vysvětluje ze svého londýnského domova Laura Jackson, zakladatelka Hoste supper club. Stejně jako většina z nás se v karanténě vypořádává s nudou nebo špatnou náladou poctivým vařením. „Zní to asi šíleně, ale opravdu mě baví loupat brambory a krájet zeleninu při poslechu krimi podcastů. Když toho je na mě moc, je nejlepší být v kuchyni sama. Nemám u sebe ani telefon a je skvělé mít čas na přemýšlení.“
Na druhé straně se vaření a sdílení receptů stalo důležitou součástí toho, jak zůstáváme ve spojení se svým okolím. 
„Má kuchyň je teď prázdná, ale to neznamená, že nemůžu povečeřet online s přáteli. Je to skvělý způsob, jak lidi přinutit, aby zůstali doma, a přitom jim umožnit, aby byli v kontaktu s nejbližšími.“
Stáhněte si aplikaci Houseparty, použijte Google Hangout nebo si zavolejte přes Skype, Laura Jackson se dělí o 9 tipů, jak se propojit s ostatními prostřednictvím lásky k jídlu.

Nakupujte jídlo zodpovědně 

Ne každý má ledničku plnou jídla, nebo v tuto chvíli dokonce nemůžete některé potraviny ani sehnat. Při přípravě proto využívejte všechno, co máte doma nebo co je k dispozici v obchodech. Panické nakupování není řešením.

Atmosféra je důležitá

Stejně jako u klasické večeře věnujte pozornost osvětlení a umístění stolu. Při online večeři s přáteli budete potřebovat hodně světla už jen proto, aby bylo vidět, co děláte. Pokud doma plánuje zenový klid, přeneste dobrou náladu na ostatní. Jestliže tancujete jako blázni a posloucháte taneční hudbu, rozhodně všechny pobavíte.

Myslete kreativně

Vzhledem k tomu, že těstoviny mizí z obchodů nejrychleji, porozhlédněte se po fazolích, čočce a jiných luštěninách, které jsou skvělým základem. Před nákupem každopádně vždy zkontrolujte, co už máte doma.

Dokonalý úhel

Kam umístit notebook? Dávám ho na vysokou misku, aby na mě bylo dobře vidět.

Nebojte se improvizovat

Přišel čas na to být opravdu kreativní. Místo ricotty použijte brambory, mléčné výrobky nahraďte kokosovým mlékem. Dnes například budu připravovat rebarborový koláč, ale nemám žádná vajíčka. Bude prostě veganský. Máslo klidně vyměním za kokosový olej. Když nebudu mít správnou mouku, budu experimentovat s mletým ovsem. 

Na vzhledu nezáleží

Vaše jídlo nemusí v roce 2020 vypadat fotogenicky, celé to je spíš o tom vyzkoušet něco nového a inspirovat lidi k tomu, aby udělali totéž.

Využijte mrazák co nejlépe

Existuje mnoho surovin, které můžete zamrazit a vytáhnout kdykoliv na přípravu. Skvělým příkladem jsou chilli papričky, které oživí sýry nebo tousty. Dejte je do mrazáku, a když je budete potřebovat, jenom je nastrouhejte. To samé platí pro zázvor nebo některé druhy ovoce. Můžete je pak rovnou hodit do smoothie.

Užijte si přípravu

Když pořádáte večeři u sebe doma, hosté většinou nevidí samotným proces přípravy. Když však pořádáte virtuální vaření, rozhodně je o tento zážitek nenechte připravit.

Pomáhejte

Vždy mě inspirují restaurace, kam ráda chodím. Objednejte si proto občas hotové jídlo domů a podpořte tak svůj oblíbený podnik.