Sneakers

Kolaborace Vogue a Air Jordan: Jaké tenisky nosí Anna Wintour?

Nejvlivnější módní časopis na světě a jedna z nejznámějších globálních sportovních značek spojili své síly a vytvořili capsule kolekci tenisek Air Jordan inspirovanou šéfredaktorkou Vogue, Annou Wintour. Vznikly tak první čistě dámské tenisky Jordan, které ocení každý fashionista.
AWOK. Tahle čtyři zdánlivě nevinná písmenka nekompromisně rozhodují o tom, co se dostane do časopisu Vogue. Je to zkratka „Anna Wintour OK“ a najdete ji na každé stránce redakčního textu, který tvoří zámořskou fashion bibli. Šéfka americké Vogue ji používá pro udělení souhlasu, který se z její kanceláře šíří do celého módního světa. V čele Vogue ostatně stojí od roku 1988.
Foto: Archiv Nike
Foto: Archiv Nike
Legendární podpis Anny Wintour teď nově najdete také na jednom hodně netradičním kusu: teniskách Air Jordan z limitované capsule kolekce navržené společně s redaktory Vogue. Je to první kolaborace v historii značky Nike, která vychází v čistě dámském sizerunu. Ve spolupráci se obě strany shodly na dvou ikonických sneakers siluetách: Air Jordan 1 a Air Jordan 3 SE. Ty první jsou k dostání v červené a bílé barvě, s masivním jazykem a výrazným zipem místo tkaniček, druhé pak v kombinaci tvídu a lesklé kůže jako odkaz na Anniny signature kousky: Chanel saka a velké sluneční brýle. 
Foto: Archiv Nike
Air Jordan 1 jsou v prodeji od konce července, Air Jordan 3 SE se na pultech obchodů objeví během podzimu. Tato kolekce ovšem bude k dostání pouze v Americe, takže doporučujeme poprosit kamarády a známé v zámoří o pomoc, protože tyhle unikátní tenisky nemůžou chybět v botníku žádné pravověrné milovnice módy. A jak je nosit? Inspirujte se od těch nejlepších a jako Anna rozbijte sportovní look třeba dlouhými romantickými šaty.