Doplňky

Co je malé, to je hezké

Svět se dělí na ty, co mají limuzínu s řidičem k dispozic 24/7 a mohou si MacBook, lahev Perrieru a tašku na cvičení nechat na zadním sedadle, a ten zbytek, co s sebou celý den musí vláčet výše zmíněné plus myslet na to, jak denní outfit proměnit na večerní bez toho, aby si museli najmout extra asistenta na nošení dalšího oblečení. První objevili mini kabelky už dávno, ti druzí teprve nedávno. 
Trend zmenšování kabelek se začal ve velkém prosazovat před pěti lety, kdy Prada, Balenciaga, Louis Vuitton, Marni a Fendi uvedly mini verze svých ikonických modelů. Slovo ikonický je v tomto případě zásadní, ale k tomu až za chvilku. Největší hype způsobil loni Simon Porte Jacquemus a jeho miniaturní kabelka. Všichni se okamžitě začali ptát, k čemu je dobrá a co se do ní vůbec vejde. Možná AirPods a jedna žvýkačka? Ne, jen pětikoruna. Telefon určitě ne, jen SIMka. Pravdou je, že Le petit Chiquito není praktická, kromě Instagramu a street style fotek se nehodí na nic, ale je cool a strhla vlnu nano kabelek.
Foto: MM6 Maison Margiela

Japonská ikona z Paříže

Teď zpátky k ikonám. Módní značky své novinky rády označují rovnou za ikonické, obstojí však jen promile produktů, ikonami se stane jen pár z nich.
Jednou z nich je Japanese bag, kterou před deseti lety poprvé představil Maison Margiela. Ke svým prvním kulatým narozeninám si nejžádanější doplněk řady MM6 nadělil novou podobu. Nezaměnitelná trojúhelníková silueta inspirovaná japonským uměním origami a s knoflíky na stranách umožňující změnit tvar jako odkaz na dekonstrukční styl módního domu.
To je Japanese bag, co každou sezonu výrazně mění image, přitom zůstává  svá. 
Jednou z kůže, jindy z transparentního tylu. Nebo máte raději polyester? A co takhle měkoučký plyš? Všechny tyto varianty najdete v aktuální kolekci. Na oslavu 10. výročí Maison Margiela uvádí Japanese Bag poprvé v nano verzi, doplňuje tak stávající oversized, medium a malé velikosti. Přibudou také klíčenky ve tvaru slavné tašky. 
Kabelka Japanese Bag Nano, MM6 MAISON MARGIELA
Kabelka Japanese Bag Nano, MM6 MAISON MARGIELA
Klíčenka Japanese Bag, MM6 MAISON MARGIELA
Nová kolekce Japanese Bag včetně nano verze a klíčenek se objeví v obchodech tento měsíc. Stejně jako u klasické Japanese Bag, i tady jsou ceny víc než příjemné. Začínají na 190 eurech. 
Klíčenky Japanese Bag, MM6 MAISON MARGIELA