Advertorial

Návrat ke kořenům minimalismu: Co na sebe tento podzim?

Konec léta neznamená pouze návrat k povinnostem, ale spíše nové začátky. Příležitost změnit styl i pohled na barevné kombinace. Co byste si oblékla? Po jakých střizích jste toužila, jen nebyla příležitost? Je čas schovat prázdninovou garderobu a objevit novou, podzimní, jež vás bude bavit a navíc váš rozpočet rozhodně neohrozí.
Foto: archiv Reserved

Inspirace ze Skandinávie

Minimalismus. Pro někoho klišé, pro někoho  životní styl, jenž definuje bytí. Ovšem minimalismus jde ruku v ruce s uvědoměním si sebe sama, je to módní pojem, který už několik let můžeme sledovat u skandinávských žen, mužů i dětí. Z trendu se stala rutina. Pletené šaty, overaly a košile z umělé kůže, monochromatické obleky, tvídové kostýmky, vlněná saka se vzorem rybí kosti, kabáty a bundy ovázané kolem pasu s výraznými kapsami jsou perfektní volbou, ať už půjdete do práce, do školy, na rande nebo jen tak ven. Takové oblečení působí ležérně, přesto smyslně. Jednoduché a nekonvenční.

Struktura, geometrie, jednotné barvy

Základním kamenem tohoto trendu (a vašeho budoucího outfitu) je geometrický střih a struktura použitých tkanin. Výjimečně se také objevuje překvapivý prvek, jako je umělá kožešina, šaty s balonovými rukávy, pomačkané kalhoty kombinované s výraznými botami, růžový kabát nebo průhledný top, který se dá nosit ke klasickým džínám a bílé péřové bundě, nebo stříbrný svetr, jenž vynikne v kombinaci s lehkou sukní. Paleta barev v nové kolekci Reserved zahrnuje převážně černou a bílou, ale také jemně růžovou a šedou. Tyto odstíny jsou doplněny vzorem rybí kosti, pruhy a potisky, které jsou inspirované prasklinami na stěnách. Ačkoli se barvy zdají být tlumené, hlavní roli v této kolekci hrají textury materiálů; zmačkání, prošívání a tloušťka tvídového materiálu. 
Foto: archiv Reserved
Foto: archiv Reserved
Foto: archiv Reserved

Síla doplňků

Mezi must-have kousky této sezony patří i jezdecké jodhpur boty s traktorovým vzorem podrážky, stejně jako kozačky nad kolena s jehlovými podpatky či klasické mokasíny a tenisky, které se budou nejvíce hodit na začátku nové sezony. Klíčovým prvkem v doplňcích letošního podzimu a zimy bude très chic kožený baret nebo minimalistická kabelka s pletenou texturou.
Co se týče podzimní kampaně Reserved, objektiv fotoaparátu Mateusze Stankiewicze zachytil Giedru Dukauskaite, hvězdu francouzských módních domů a také cover star československé Vogue, charismatickou Stellu Luciu a Aliet Sarah, které se předvídá daleká cesta v modelingu. Jednoduchost, nekomplikovanost a přitom rafinovanost. Stále se máme od Skandinávců co učit, nemyslíte?
Foto: archiv Reserved
Oblečení z nové kolekce Reserved pro podzim 2020 je k dispozici ve vybraných prodejnách a na reserved.com.