Vogue Daily

Všechno nejlepší, vévodkyně z Cambridge

Celý svět jí byl posedlý dlouho předtím, než se stala členkou královské rodiny. Dnes slaví 38. narozeniny, a tak jsme se rozhodli zrekapitulovat nejlepší outfity britské fashion ikony Catherine, vévodkyně z Cambridge.
Módní vliv Kate je nezpochybnitelný. Jedním z prvních a nejpopulárnějších příkladů zůstávají modré šaty značky Issa, které měla na sobě během oznámení zásnub. Vyprodaly se během několika minut. Studie z loňského roku agentury Walpole and Brand Finance ji dokonce označila za nejsilnějšího influencera britské královské rodiny.
Foto:  Chris Jackson/Getty Images
Zásnuby Prince Williama a Kate Middleton
Foto: Getty Images
Vévodkyně z Cambridge v šatech Erdem
Foto: Getty Images
Kabát Catherine Walker, lodičky Emmy London a klobouk Sylvia Fletcher

Ikona věrná britským návrhářům

Členkou britské královské rodiny je už devět let a za tu dobu její styl pochopitelně prošel mnoha změnami. Vždy upřednostňovala ženské siluety, zajímavé potisky a lodičky na podpatku. Zůstává věrná britským značkám a její záliba v kombinování dražších kousků s těmi z řetězců přetrvává. 
Změna jejího stylu možná nebyla patrná na první pohled, ale odráží její rostoucí pozici a zároveň královninu důvěru v mladší královské následovníky. Vévodkyně často outfity recykluje a stejně jako Alžběta II. se nebojí jasných a výrazných barev. 
Když zrovna nenosí své oblíbené kousky, jsou její šaty pečlivě vybrány s ohledem na to, že se jednou sama stane královnou. Vezměte si třeba modrý kabát od Mulberry, který měla v únoru loňského roku v Severním Irsku, květinové šaty Erdem na výstavě v Chelsea nebo šedý kabát Catherine Walker na Štědrý den. 
Dnes, 9. ledna 2020, slaví Catherine 38. let a my přinášíme její nejlepší looky podle týmu Vogue.