Novinky

Weekend list Teri Hodanové: Jak načít říjen

Dá se vůbec v dnešní době soustředit na jednu věc? Teri Hodanová doufá, že ano. Každý víkend proto přináší tipy, které by určitě neměly uniknout vaší pozornosti. I kdyby jen z části, i kdyby jen na chvilku.
Nevěřím, že už je říjen. Každoročně ho vítám nemocí. Ani letos poslušně nevynechávám a posledních pár dní tak trávím s čajem v posteli. Mým největším společníkem byl (shame on me) telefon, nešlo totiž nesledovat novinky a trendy z celosvětových fashion weeků. O to víc si ale vážím své "offline" chvilky. Přidáte se?

Čtěte:

Sophia Amuroso – NASTY GALAXY 
Zatím jsem se nepodělila o žádnou ze svých oblíbených coffee table knih, přestože je nadšeně sbírám i jich mám celý wishlist. Občas jsou dny, kdy si místo čtení mnohem radši knihou pouze listuji a sbírám inspiraci. 
O Sophii se mluví spíše jako o CEO značky Nasty Gal nebo autorce knihy Girlboss, ale tuhle sérii úvah, fotek, příběhů inspirativních žen, citací a playlistů si také nenechte ujít. I toto dílo totiž doprovází Sophiin vynikající humor – který zkrátka miluju. 
Foto: Archiv G.P. Putnam's Sons

Sledujte: 

Seriál Maniac
Nejradši bych vám doporučila další dokument, který mě minulý týden tak nadchl, ale pro jednou tak neučiním a doporučuji seriál Maniac. Psychologické drama, se špetkou humoru. Nebo spíš komedie se špetkou psychologického dramatu? Těžko říct. Future s atmosférou 80. let, lehce bizarní, hodně napínavé, ještě více dojemné a hlavně nepředvídatelné. Přirovnala bych to asi k tomu, kdyby David Lynch vytvořil pohádku. Jste zmatení? Při sledování budete stoprocentně. Skupina lidí se odhodlá stát pokusnými králíky při vývoji nových pilulek proti psychickým poruchám. Všichni zúčastnění podstoupí tři "zážitky". Díky pilulkám A, B a C je vědci nechají prožít jejich nejhorší den života a poté v dalších dvou cestách svůj problém vyřešit a uzavřít. Nebo ne? Nechte se překvapit.

Poslouchejte: 

JMSN - Velvet 

Navštivte: 

Lunchmeat Festival 
Pokud jste milovníky audiovizuálního umění, Lunchmeat Festival si nesmíte nechat utéct. Hlavní program tvoří  známí producenti a DJs a všechny shows doplní právě vizuální umění – od kluků z Lunchmeat. Potkáme se tam?