Novinky

9 tipů na svěžejší léto

Tohle není výčet věcí, které nyní musíte mít. Je to ale výčet věcí, které nyní (a ještě dlouho) rádi budete mít.
Blackbag #1, první kabelka, kterou pro českou značku Kara navrhnul její nový umělecký ředitel Jan Černý, je navzdory svému názvu nejšťavnatější v barvě zralého pomeranče.
Foto: archiv Kara
Kabelka, Kara (prodává Kara), 5990 Kč
Košile z příjemně chladivého materiálu a ve střihu tak pohodlném, že by jí ho závidělo i pyžamo, je jedním z těch vzácných kousků, co budete chtít nosit 24/7.
Foto: archiv Acne Studios
Košile, Acne Studios (prodává Acne Studios), info o ceně v obchodě
Směs esenciálních olejů z lístků hořkého pomeranče a citronové a grepové kůry v tomhle sprchovém gelu je přesně tím, co vám ve sprše ráno dodá energii (čtěte: vůli žít) a večer vám zase pomůže vypnout, zcela se uvolnit a stát se Gisele Bündchen. Nebo Buddhou. Což je vlastně to samé.
Foto: archiv Ingredients
Sprchový gel, Aesop (prodává Ingredients), 970 Kč za 500 ml
Bea Bongiasca – odpověď pro všechny, kteří mají slabost pro šperky, ale generické tvary většiny značek je vzrušují asi jako mytí nádobí, když neteče teplá.
Foto: archiv Bea Bongiasca
Prsten, Bea Bongiasca (prodává Bea Bongiasca), 2500 €
Beyoncé mezi žabkami.
Foto: archiv Moda Operandi
Boty, Marni (prodává Moda Operandi), 575 €
Grapefruit, mandarinka, rebarbora. Jalovec a pepř. Vetiver, pačuli, ambra. Všechno, co nejspíš máte rádi, v jednom flakonku. Jestli se některé z letošních vůní daří zachytit atmosféru teplého (a ovíněného) večera stráveného na pobřeží šepotajícího moře, je to tahle parfémová voda.
Foto: archiv Pigmentarium
Parfémová voda, Pigmentarium (prodává Pigmentarium), 50 ml za 2960 Kč
Výsledek další spolupráce značky Komono a Královské akademie výtvarných umění v Antverpách, kde studoval třeba Martin Margiela, Ann Demeulemeester nebo Dries Van Noten. Brýle navrhla Florentina Leitner (jméno si poznačte) coby poctu ikonám šedesátých let, jakou byla Peggy Guggenheim. 
Foto: archiv Komono
Sluneční brýle, Florentina Leitner pro Komono (prodává Komono), info o ceně v obchodě
Brát si k vodě tu nejstarší a nejhnusnější z osušek, co doma máte, protože se vám přece stejně zašpiní, je nejlepší předpoklad k tomu přijít do pekla. Ďábel je skutečně v detailu.
Foto: archiv Hermès
Plážová deka, Hermès (prodává Hermès), 450 €
Kdo by se rád netoulal italským venkovem? Obzvlášť, pokud si ho můžete vytvořit doma pouhým škrtnutím sirkou. Citrusová vůně s tóny bazalky a chladivé máty je tím příjemnější, že vychází ze svíce Cool Citrus Basil od Kett's, která se vyrábí z čistě přírodního sójového vosku s dřevěným knotem a skýtá ji ručně foukané sklo z Vysočiny.
Foto: archiv Kett's
Vonná svíce, Kett's (prodává Kett's), 2100 Kč