Vogue Daily

Minimalistická kolekce nábytku Hermès na jaro a léto 2020

Hermès představuje novou řadu nábytku, která měla být uvedena na milánském veletrhu Salone del Mobile 2020/2021. Módní dům ke spolupráci znovu přizval externí designéry, jako je Jasper Morrison, Normal Studio nebo ilustrátor Gianpaolo Pagni. Kolekcí se protínají charakteristické prvky doplňků a nábytku Hermès: minimalistická práce se dřevem a kůží, barvy prostupující skrze lakované dřevo, porcelán a kašmír. Na kůži i plédy jsou tradičně použity sedlové stehy.
Židle navržená Jasperem Morrisonem v roce 1997, původně pro La Tourette, se letos stává součástí kolekce Hermès. Hlavním motivem setu je vzdušnost a jednoduchost, přesto jde o komplexní řemeslný um. Například laťková opěradla židlí jsou vyrobena z jediného kusu dřeva.
Foto: Studio des fleurs
Designer Jasper Morrison
Francouzské Noraml Studio vytvořilo konferenční stolek, který snoubí kůži s dubovým dřevem. Využit byl typ kůže, který se běžně používá k výrobě koňských uzd. Ručné vyšívané koberce pracují s kresbami Gianpaola Pagniho. Motivy působí, jako by šlo o tahy tužkou. Použita byla velmi pracná a vzácná technika Cordélie.
Foto: Studio des fleurs
Tapis Cordélie
Foto: Studio des fleurs
Tapis Cordélie
Foto: Studio des fleurs
Tapis Cordélie
Stolek Atout d’Hermès z dubového dřeva a kůže nese herní desku, kterou lze obracet na základě zvolené hry. Jedna strana je perfektní na hraní karet či šachů, kdežto druhá, pevnější, se hodí například na kostky.