Společnost

Slavnost udržitelné módy Westfield Good Festival vás nesmí minout

Festival se ve Westfield Chodov uskuteční od 3. do 12. května a během této doby se odehraje spousta rozmanitých událostí spojených s udržitelnou módou a kosmetikou. V nabitém programu se můžete těšit na kreativní workshopy, ale i doslova na hvězdný projekt britského skladatele Ilan Eshkeri nebo na luxusní kabelky z archivů! 
Foto: Westfield Chodov
Ve druhém ročníku udržitelného festivalu Westfield Chodov vyjadřuje starost o životní prostředí a jeho ochranu. Good Festival se proto má stát místem setkání s lidmi, kteří se snaží změnit svět k lepšímu. Good Festival se stane vaší inspirací i zkratkou k udržitelné mód, trendům a zodpovědnějšímu nakupování. Přinese proto udržitelné značky, projekty i luxusní second handy, které v obchodních centrech normálně nenajdete. V neposlední řadě se budete moci setkat s českými návrháři na exkluzivní výstavě, které se zúčastní například i talentovaní tvůrci a značky jako AFKA – Vendula Niklová, Aleš Hnátek, Johana Skálová a On the boat – Jana Hořejší. 


Birkinka z druhé ruky? Lepší než nová!

Seznámíte se s udržitelnou módou, která už nepojednává jen o batikovaných tričkách, jak tomu bylo doposud. Takzvanou archive value například nabídnou v rámci hlavní programu v sekci zvané Trade Show skvělé luxusní sekáče s kabelkami věhlasných módních maisons. Na místě bude přítomen i expert ze slovenské dílny Veselá obuv, která se specializuje na profesionální čištění drahých kabelek, takže se i dozvíte, jak o svůj zbrusu nový kousek správně pečovat. Zjistíte také víc o fenoménu takzvaných swaps, tedy výměn, při kterých se do vašeho šatníku může znenadání dostat nečekaný módní úlovek.  

Hlavní hvězda 

Na zahajovacím večeru vystoupí britský skladatel Ilan Eshkeri, který má na kontě hudbu například k filmům Královna Viktorie, Hvězdný prach, doprovodné melodie ke hrám Ghost of Tsushima a The Sims nebo spolupráci s britským hudebníkem Davidem Gilmourem či skupinou Take That. Do Prahy teď tenhle velký umělec přijíždí představit svůj projekt Space Station Earth, v němž se jeho živě hraná hudba spojuje se záběry z mezinárodní vesmírné stanice. Podívat se na Zemi z orbity člověku vždy připomene, jak křehká je naše existence.

Důležití zelení hráči a workshopy

Kromě nezávislých návrhářů a studií, co se zaměřují na second hand zboží, představí na festivalu své vize i hlavní zelení hráči, jako jsou značky Ecco, Garnier nebo C&A. Těšit se také můžete na zajímavé workshopy, například na zdobení džín, výrobu pleťové masky, malování na textil, tvorbu šperků z plastového recyklátu, případně i čištění sneakersek a na lekci péči o kožené kabelky. Více info najdete v programu akce.
Foto: Westfield Chodov