Horoskop

Týdenní horoskop pro všechna znamení od 10. do 16. února 2020

BERAN

Stojíte před zkouškou vlastní hodnoty. Pokud si včas uvědomíte, že vaši skutečnou cenu neurčují soudy druhých, ale vaše schopnost nezradit své sny, stane se vaše přítomnost radostí pro každého, s kým se potkáte. Budete-li se bránit pomluvám, uvědomte si, že svou útočnou reakcí jen vyvoláte další negativní odezvu. Zaměřte raději svou energii na projekty a aktivity, kterým věříte. Za vás hovoří činy.

BÝK

Učte se lépe pohybovat v nejistotě. Chcete-li mít věci pod kontrolou, drolí se vám vše pod rukama, vaše mysl je přehlcená a vy pociťujete zmatek, strach nebo bezmoc. Pokud některé jistoty z vašeho života mizí, buďte si jisti, že byly pouhou iluzí. Jistotu a bezpečí pociťujeme obvykle v situacích, které jsou nám známé. Otázkou je, zda to, na co jsme zvyklí, je pro nás skutečně to nejlepší.

BLÍŽENCI

Druzí mohou zpochybňovat vaše názory, případně se vy dostanete do střetu s někým, kdo lpí na své představě o sobě či o světě. Pozorujte své tendence. Pohádáte se, zesměšníte druhého, nebo svou pravdu spolknete a vylžete se z toho sladkými řečmi? Pokud hovoříte o něčem, co jste skutečně zažili, najdete slova, jak zprostředkovat své poznání. Mluvíte-li o tom, co jste jen slyšeli či načetli, budou vám chybět argumenty.

RAK

Vzroste vaše citlivost a vnímavost. Cítíte-li se jako oběti vnějších okolností, budete se chovat přecitlivěle a vyžadovat pozornost. Pocit oběti totiž vychází z toho, že si neuvědomujete, že to, co nyní zažíváte, je pouze výsledkem vaší dřívější volby. Třeba té, že jste se rozhodli zůstat v práci, ve vztahu s přítelem či kamarádkou, i když vám nevyhovují. Převezmete-li za svou volbu zodpovědnost, uleví se vám a vrátí se vám i síla rozhodovat o svém životě.

LEV

Máte rádi pozornost, tak si jen dejte pozor, aby to nebylo za každou cenu. Nedostává-li se vám jí za pozitivní akce, může vás dohnat negativní reklama. Té si všimne jistě každý a bude si to dlouho pamatovat. Pak si nestěžujte, že jste ztratili důstojnost či reputaci. To, co děláte, by mělo být odrazem toho, v co věříte. Necháte-li se vést svými ideály, zazáříte a uznání vás nemine.

PANNA

Praktické záležitosti vám poskytují pocit jistoty a bezpečí. Jen dejte pozor, abyste neulpěli jen na straně rutiny, řádu a pořádku a nezanedbali hravost a lidskost. Emoce a pocity sice potřebují hranice, ale není cílem je potlačit a zakázat. Suchá logika na vysvětlení mnohých věcí nestačí, a tak vás může častěji pohltit strach z neznáma a nejistota. Dovolíte-li si věci cítit, pak snadněji přijmete i to, čemu nerozumíte. Nejistotu nahradí důvěra.

VÁHY

Otevřete se novým neotřelým trendům. Jakékoliv aktivity tímto směrem povedou k vytvoření něčeho krásného, hodného obdivu. Jen si dejte pozor, abyste se nechali vést vnitřním pocitem a tvořili ze sebe a nevycházeli jen z očekávání druhých a vašich představ o tom, co se žádá. Vaše znamení je vlajkovou lodí nových módních či uměleckých směrů, nikoliv kopírkou. Chcete-li se druhým zavděčit, pak si připravte velký batoh na úkoly, cíle a požadavky, které na svých bedrech ponesete.

ŠTÍR

Máte tendenci držet se moci, a tak chcete mít vše pod kontrolou. Skutečná moc vychází ze schopnosti žít naplno. Pusťte se zaběhnutých konceptů, nelpěte na minulosti, ale vykročte do neznámých vod příležitostí, které se před vámi otevírají. Učíte se přijmout to, co přichází, prožít to a pustit. Veškerá bolest vychází ze lpění. Důvěra vás spojí s vaší podstatou. Toto spojení je pro vás bezpečné.

STŘELEC

Cítíte silnou potřebu dělat si věci po svém. Jakékoliv zákazy a příkazy ve vás vyvolávají odpor. Uvědomte si, že každý člověk nese za sebe, za své činy a jejich důsledky zodpovědnost, nestojí nikdo nad ním, kdo má právo určovat jeho cestu. Zvažujte to, kdo či co je majákem na vaší cestě. Někdy je to snaha být lepší, dělat něco lépe než někdo jiný, dokázat, že to zvládnu. Pokud vás tento navigátor nedovedl do přístavu vnitřní spokojenosti, možná by stálo za to přehodnotit jeho souřadnice.

KOZOROH

Máte zostřenou intuici. Nespleťte si ji však s pocity. Pokud vše řešíte hlavně hlavou, pak pocit strachu znamená jen to, že mysl o dané alternativě má svou představu, která vyvolává obavu. Chceme-li všemu porozumět, pak neustále projektujeme minulost do současnosti. To vyvolává pocity, které jsou se starými zkušenostmi spojené. Skončí to tak, že se pouštíme jen do toho, co je ověřené, a tak nic nového nevznikne. Dejte své mysli na chvíli pauzu a dovolte si udělat krok jen proto, že to tak cítíte. Na obzoru jsou nové příležitosti.

VODNÁŘ

Nechte věci, ať se dějí. Podpora vašich snů, vizí a plánů přichází, aniž o ni žádáte. Stačí jen pomyslet. Máte-li slabiny ve svém způsobu sebeprosazení, je vhodná doba se zaměřit na práci s mužskou energií. Možná přijdete o pár jistot, na nichž jste stavěli svou existenci, ale pokud bude motivem vašich činů směr, kterému oddaně věříte, není se čeho bát.

RYBY

Čekají vás nové příležitosti a možnosti v oblasti zdraví, umění či péče o druhé. Příležitosti přicházejí, a pokud se jich nechopíte, odplují. V cestě vám mohou stát vaše předsudky či odsudky, případně vaše představa o tom, kudy máte jít. Řídíte-li se cizími názory ohledně toho, co je pro vás nejlepší, jednou budete litovat. Zvažte, zda směr, kterým jdete, vychází z vaší vnitřní potřeby a ne z ideálů, očekávání či obav druhých lidí.