Trendy

Známka punku: Inspirace na festivalovou sezonu

Festivalová sezona je už pěkně rozjetá, takže máte nejvyšší čas obhlédnout některé z letošních trendů inspirovaných punkem. Mimochodem, punk dnes opravdu nemusí znamenat jen kárované mini sukně a roztrhané síťované punčochy. Výběr je takřka neomezený!
Inspirace už rozhodně nejsou prvoplánovou čítankou britského a amerického rebelského stylu 70. a 80. let. Punk nemusí být jen o barevných špičatých čírech, spínacích špendlících a roztrhaných hadrech. Punk současné doby vám může ukázat svoji sofistikovanější podobu, a změnit tak celkové vyznění outfitu, případně jen jeho komponentů. Jasně, některé kousky zůstanou s tímto hnutím už navždy spojeny a nikdo je z něj neodpáře jako třeba martensky, kárované sukně, kožené bundy nebo ustřižená trika. To ale neznamená, že s nimi nemůžete prorazit! Zkuste je zkombinovat úplně jinak, než jste byli dosud zvyklí, a uvidíte, že váš festivalový look dostane nový odpich.

Genderless vibes

Foto: Launchmetrics
Pravdou je, že punk od samého počátku spadal do kategorie genderless. Kluci a holky s číry nebo pestrobarevnými účesy nosili oblečení, které bylo nejen nonkonformní už jen svým vzezřením, ale o stírání hranic mezi pánským a dámským tu samozřejmě šlo taky. Tenhle look tak zdánlivě punkového nemá na první pohled nic, ovšem při bližším ohledání v něm najdete oslavu DIY (upcyklovaný top), který k punku neodmyslitelně patří. Dokonalý příklad toho, že oděv skutečně nemá gender! 

Boty jako do boje

Foto: Launchmetrics
Není nic punkovějšího (a hlavně praktičtějšího na letní festivaly) než pořádné kožené boty. Nikdy totiž nevíte, kdy přijde další průtrž mračen a vy se budete muset prodírat rozbahněnou loukou. Holínky jsou pro amatéry, zato s koženými botami s mohutnou špičkou se neztratíte ani v mosh pitu na pořádném pogu. Když k nim navíc zvolíte šaty v holčičí růžové s volánky, zajistíte si perfektně kontrastní trendy look, který je na letní festival jako stvořený.

Extra cropped

Foto: Launchmetrics
Krátká, ustřižená, batikovaná nebo jako merche podoba oblíbených kapel. Trička tvoří základ každého punkového šatníku. Hlavní roli však letos hraje vrstvení, oblíbený prvek posledních sezon, který se na festival hodí i z ryze praktických důvodů. V kombinaci s odvážnou mini sukní s průstřihy, tabi holínkami a cool kabelkou se postaráte o polished-look, který laškovně pomrkává po původní punkové inspiraci.

Good girl gone bad

Foto: Launchmetrics
Inspirace školními uniformami je v punku nejen tou nejvděčnější, ale bohužel také nejreprodukovanější volbou. Ale zároveň také někdy už dost ohranou až nudnou. Vy to letos zkuste jinak: zvolte kostkovanou mini s méně typickou kostkou, než je ta skotská, dejte přednost vzdušnějším střihům a bavlněnou košili vyměňte za lněnou. Jako třešnička na dortu vám pak nesmí chybět kožená bundička. Nebo extra stylové sáčko, ale co nejledabyleji, prosím. Nikdo se nestane zlobivou holkou v precizně vyžehlené košili!

Limeta v kanadách

Foto: Launchmetrics
Legendární kanady od Dr. Martens. Neexistují snad lepší boty na festival, než jsou právě pevné šněrovací martensky, které vás podrží v jakémkoli počasí a dotvoří jakýkoli look. Zkuste tuhle říznou obuv letos v kombinaci s nezávazně hravými limetkovými mini šaty.