Trendy

Už žádná tanga. Boxerky jsou nejpohodlnějším trendem letošního roku

Dámské boxerky vypadají nečekaně přitažlivě.
Foto: Gotham/GC Images
Bella Hadid v New Yorku
Pro mnohé velmi překvapivý trend vládne v sekci letního spodního prádla. Místo předpokládané miniaturizace, která se objevuje každé léto a v posledních letech ještě zintenzivňuje, tu máme kalhotky s vyšším pasem a delšími nohavičkami. Boxerky jsou ideálním doplňkem letní garderoby, který v mnoha ohledech zpříjemňuje horké léto. Důvod jejich popularity? Vedle estetického také zdravotní. 
Lékaři pravidelně doporučují na léto vzdušné, volnější spodní prádlo z přírodních látek, které nikde netlačí, nedře a neomezuje tělo v pohybu. Odborníci tvrdí, že spodní prádlo, jako jsou tanga, může vyvolat vznik kožních a gynekologických problémů, pokud k nim máte sklony. Ačkoli neexistují žádné studie, které by to potvrzovaly, věřte jim. Taková několikahodinová fronta v dermato-venerologické ordinaci není nic, co byste chtěli dobrovolně absolvovat. Určitě ne kvůli tomu, že nenosíte správné kalhotky.
Dámské boxerky můžete využít v rámci trendu no pants jako mikrošortky, doma místo legín nebo na spaní jako pohodlné pyžamo. Zachrání vás také před odřenými stehny, což je jedna z věcí, o kterých se moc nemluví, ale trápí spoustu lidí. Přitom nemusí. Kim Kardashian moc dobře ví, proč kalhotky s dlouhými nohavičkami a boxerky od začátku nabízí v rámci portfolia Skims. 
Skims ale zdaleka není jediná značka, kde najdete perfektní dámské boxerky. Kalhotky, u kterých rychle zjistíte, že se bez nich neobejdete, najdete mj. také u brandů Tom Ford, Versace, Miu Miu, Diesel, Calzedonia, Lindex a u dalších.