Fashion

Potká se takhle Kodaň se San Franciskem…

Spolupráce mezi cool dánskou značkou Ganni a americkou džínovou legendou Levi’s pokračuje. Kolekce z bavlnizovaného konopí snoubí to nejlepší z obou.
Foto: Courtesy of Levi's
Ganni x Levi's
Když se dvě značky spojí s cílem vytvořit odpovědnou kolekci, přirozeně to budí skepsi. Půjde jen o marketingový tah? A když hraje design druhé housle, nebude to nuda?
Foto: Courtesy of Levi's
Ganni x Levi's
Ne a ne. Alespoň tedy v případě milostné aférky mezi Ganni a Levi’s. Odpovědná stránka kolekce spočívá v tom, že je ušitá z konopí. Konopí totiž během pěstování vyžaduje mnohem méně vody a pesticidů než běžně pěstovaná bavlna, navíc konkrétně konopí, co posloužilo této kolekci, využívalo vody dešťové. Konopí se pak takzvaně bavlnizuje, což znamená, že se jeho vlákna změkčují a výsledný materiál byste nerozeznali od bavlny, z níž se džínovina obvykle vyrábí.
Foto: Courtesy of Levi's
Ganni x Levi's
Ani se nedá tvrdit, že by design působil nudně. Značka Ganni propůjčila kultovním džínovým modelům Levi’s sobě příznačnou něžnou uvolněnost. Hravá kolekce se pyšní osobitými potisky a siluetami, co zrcadlí estetiku sedmdesátých let. Víc než retro ale působí současně, svěže. Jakmile se otevře pražský Levi’s Store (Na Příkopě 6), seženete ji tam.
Kterých pět kousků stojí za pozornost obzvlášť a proč?