Advertorial

Na Okoř je cesta

Kam odjet, když máte i o prázdninách volného času jako šafránu? Jen na chvilku ven z města, nechat se rychle obemknout historií a zas zpět? Jde to. A doporučíme vám přesně kam. 
Je neděle odpoledne a nabízí se, že bychom líně přešli z bistra do parku se zmrzlinou z Crème de la Crème. Ovšem to bychom nesměli mít děti plus jednoho psího spolubydlícího. Což o to, my jsme rádi, že je máme, ale kam narychlo vyrazit, když není příliš času nazbyt, nechceme se vzdát komfortního víkendového odpočinku, a přesto je zcela nezbytné nadýchat se přírody a unavit zbytek rodiny? 
Výběr byl jasný a padl na hrad Okoř a jeho okolí. Cesta z Prahy není dlouhá, a tak jen stačí nasednout do spolehlivého auta, které jednak bezproblémově zvládne cestu, tak i nabídne luxusní prostor pro odpočívání celé rodiny. Dálnice D1 je sice na druhou stranu, ale protože cestujeme po Čechách, tak ani zde se na silnicích nerovnostem nevyhneme. Proto byl náš Range Rover z řady Sport více než vítaným společníkem. A o tom, že plně splnil i požadavky na pohodlí včetně spolehlivé navigace, je asi možná zbytečné mluvit, když se podíváte dovnitř, jenže to bychom to nebyli my, abychom se autu nepodívali doslova pod kapotu.
Co se týče vybavení, nový Range Rover Sport je bezpochyby nejdynamičtější SUV, co značka doposud vyrobila. Jeho výkon a schopnosti jsou výjimečné a široká nabídka vyspělých technologií zajišťuje suverénní a bezpečný zážitek z jízdy (odpočinek v něm se spolehlivě vyrovná křeslu v obývacím pokoji). A proč jej milujeme i my, je jasné. Toto auto je totiž díky svým sportovnějším liniím a výrazné atletické siluetě předurčeno k tomu, aby na sebe poutalo pozornost. Takže na co nová kabelka, když vše, co potřebujeme, se vejde do auta? A to včetně dětí a domácích mazlíčků, se kterými vyrážíme na prodloužený víkend.
Díky bezchybné navigaci, kterou se Range Rover pyšní u svých vozů už hromady let, se nám podařilo na Okoř dorazit téměř během několika desítek minut a navíc nový hybrid přináší výhody tichého elektrického pohonu, extrémně nízké emise a dojezd na elektrický pohon až 51 km. Na tak krátký výlet značka ideál. Navíc ten zvuk, když jedete. Žádný neslyšíte? Přesně tak. Děti při zpáteční cestě ve večerní ucpané Praze (dobrá zpráva, lidé už zase cestují) opět usnuly a nám už klíží oči také...
Ano, toto auto prostě nelze nemilovat. Luxusní, dokonale pohodlné a mimořádně funkční. Range Rover Sport je ve všech ohledech vozem zaměřeným na řidiče, kteří se nebojí jak malých, tak i větších výzev. I těch, co stojí na dohled od Prahy.