Advertorial

Tichý nepřítel žen: Zkroťte premenstruační syndrom s pomocí WeCare

Výkyvy nálad, únava, bolesti břicha, nadýmání... A seznam by mohl pokračovat. Premenstruační syndrom trápí až 80 % žen. Česká značka WeCare ale našla řešení, díky kterému budete mít nad svým cyklem kontrolu.
Foto: WeCare
WeCare Period
Podle gynekoložky Veroniky Klát Lattové má premenstruační syndrom (PMS) značný vliv na psychiku žen. Tyto změny se pak promítají do psychosociální oblasti, partnerských i pracovních vztahů. Psychická nepohoda, která se projevuje zhoršenou náladou, depresivními stavy, podrážděností, lítostí a výbuchy vzteku, může trvat až šest dní před menstruací a přetrvávat do konce krvácení. Mezi fyzické symptomy patří především napětí v prsou a nafouklé břicho.
Univerzální rada na zmírnění symptomů PMS neexistuje. Příčiny PMS totiž nejsou plně objasněny, jak vysvětluje gynekoložka MUDr. Klát Lattová. „V etiologii PMS se zvažuje vliv hormonů, ale jak konkrétně nebo proč tyto změny ženy vnímají, není vůbec jasné. Vzhledem k tomu, že hlavními příznaky jsou změny nálad a chování, tak je jasné, že klíčovou roli hraje mozek. Proto se v léčbě závažných forem PMS využívají preparáty, které ovlivňují hladinu serotoninu a dalších mediátorů,” říká lékařka a dodává, že obecně se doporučuje dostatek pohybu, spánku a omezení alkoholu.
Na fyzické příznaky PMS, jako je napětí v prsou, doporučuje MUDr. Klát Lattová přípravky obsahující drmek obecný, který snižuje hladinu prolaktinu, nebo vitamin B6 pyridoxin, který má také příznivé účinky na nežádoucí symptomy. Specialistka na regulaci a vědu pro WeCare ing. Lenka Škachová doporučuje produkt Period. Ten obsahuje vyváženou směs bylinných extraktů, vitaminů a minerálů, která pomáhá celkově zlepšit komfort během, před i po menstruaci.
Foto: WeCare
WeCare Period
„Jeho předností je obsah celé řady extraktů z bylin známých pro podporu ženského premenstruačního komfortu. Dále obsahuje kyseliny gama-linolenovou (GLA), která patří mezi omega-6 nenasycené mastné kyseliny, a vitamin B6,” vysvětluje ing. Škachová a dodává, že výrobek obsahuje mimo jiné i patentovaný výtažek ze šafránu, který příznivě ovlivňuje náladu a kognitivní funkce. Dále nechybí ani drmek obecný, doporučovaný MUDr. Klát Lattovou pro jeho příznivé účinky na ženské reprodukční zdraví.
Kromě zmírnění intenzity premenstruačního syndromu (PMS) nabízí doplněk stravy Period (balení za 1790 Kč) také možnost regulovat nepravidelný menstruační cyklus. Ing. Škachová zdůrazňuje, že pro dosažení optimálních výsledků je klíčová pravidelnost užívání a dodržování denního dávkování. Kúru doporučuje ženám od 18 let užívat alespoň dva až tři měsíce.
I když je značka WeCare relativně nová, díky zkušeným odborníkům, kvalitním ingrediencím, moderním technologiím a šetrnému přístupu k přírodě nabízí řešení pro zvládnutí PMS a zajištění klidnějšího menstruačního cyklu.