Advertorial

#MyLifeWithPorsche: Tradice a inspirace patří k sobě

Když se ohlédneme do minulosti, může nás to přimět jasněji zvažovat naši budoucnost. Vrátit se k tradici a otevřít vnitřní dialog o tom, kudy vedla cesta, po níž jsme se dostali až do současnosti. Podobný dialog spojuje na cestě k úspěchu i návrhářku Zuzanu Kubíčkovou a inovátory z Porsche. 
„I když tradicemi posedlá nejsem, v obecné rovině mě přece jen zajímají. V tvůrčím procesu mě mohou inspirovat k něčemu, co by stálo za oživení nebo k čemu by se dalo vrátit,“ tvrdí návrhářka Zuzana Kubíčková. I jí tradice pomáhají odrazit se z místa a posouvat dál. A daří se jí více než skvěle. Nedávno zahájila druhou dekádu své tvorby.

Oslavovanou bilanční přehlídku vystřídalo stěhování showroomu a ateliéru na novou, prestižní adresu: do nárožního domu U Dvou Malorusek v Pařížské ulici pod číslem 16, v jehož arkýřovém okně se vyhřívá panna v delikátních krajkových šatech. Toto zasazení má prý navazovat na historii pražských módních salonů první republiky. Kudy povedou Zuzaniny další kroky? „Mám samozřejmě jasné obchodní cíle, ale velké sny či záměry raději nahlas nevyslovuji. Nechci vytvářet tlak. Raději bývám příjemně překvapena,“ říká výmluvně designérka.
Foto: Jakub Gulyás
Zuzana Kubíčková

Spojení s legendou

Sklízet úspěch deset, či 75 let? V jistém ohledu na čísle nesejde, hlavní je být inspirativní, o čemž vypovídá i následující příběh: roku 1948 se Ferry Porsche rozhodl splnit si sen o sportovním voze, a tak se svým týmem vyrobil Porsche 356 'No. 1' Roadster, který položil základy legendy. „75 let průkopnického ducha slavíme společně s lidmi, kteří se nechávají inspirovat sny,“ zní nyní z automobilky Porsche. Zuzana Kubíčková je jedním z nich.

U příležitosti výročí vzniku ikonického modelu navrhla overal a plášť, který ve spolupráci s Vogue CS odhalí při příležitosti vyvrcholení oslav jubilea. Střih overalu Zuzaně podle jejích slov evokuje sílu, sebejistotu i komfort vozu Taycan, který si ostatně vyzkoušela. To vše je jen důkazem, že tradice a inspirace k sobě mají hodně blízko.