Filmy

Kristen Stewart jako princezna Diana v novém hollywoodském dramatu

Fanoušci netrpělivě čekají, až se Emma Corrin objeví v roli Diany, princezny z Walesu, ve čtvrté sérii seriálu Koruna. Nakonec však nebude jedinou herečkou, která ji ztvární. V chystaném dramatu Spencer režiséra Pabla Larraína si hlavní roli zahraje Kristen Stewart. 
Foto: Vogue
Film bude mapovat začátek 90. let, kdy si Diana uvědomuje, že je její manželství v troskách a podá žádost o rozvod. Hlavní linie se odehraje během vánočních svátků na panství v Sandringhamu a bude mít stejný ráz jako kritiky uznávané dokumenty Jackie a Neruda. 
„Rozhodli jsme se natočit příběh o identitě a o ženě, které se rozhodne, že nechce být královnou,“ říká režisér Larraín o scénáři, který napsal Steven Knight. „Snaží se najít sama sebe, snaží se pochopit, že nejdůležitější je být sama sebou,“ dodává.
Na počest Diany se Larraín rozhodl pojmenovat film Spencer, což bylo její příjmení za svobodna. A proč obsadil do role Diany právě Kristen Stewart? „Kristen má mnoho tváří. Může být záhadná, velmi křehká a nakonec také velmi silná, což je přesně to, co potřebujeme. Kombinace těchto vlastností mě přiměla vybrat právě ji. Způsob, jakým reagovala na scénář, mě nadchnul.“