Filmy

Seriály, které vás budou děsivě bavit (nejen) na Halloween

Občas máte po nich strach vstát v noci z postele. A občas vás svou temnou stránkou dokážou pobavit natolik, že se od nich nedokážete odtrhnout a ráno vstáváte s kruhy po očima velikosti těch olympijských. Je čas Halloweenu, je čas odpoutat se od reality. 

Lucifer

20162020
Netflix
Pokud stříkance krve, rozsápaná lidská těla a zběsilé lidské boje s temnými silami nejsou vaší parketou, ovšem trochu nadpřirozena vás těší, bude Lucifer vaším novým přítelem. Možná i amantem, protože to on přesně umí. Tento padlý anděl, který se z nebe místo do pekla dostavil přímo do Hollywoodu, svede každou z žen pohledem a z každého vytáhne jeho nejniternější touhy a přání. A jak už to u komediálních seriálů s detektivní zápletkou bývá, na jednu ženu to neplatí. Tou je detektivka Lauren German, se kterou Tom Ellis vytvoří pár vyšetřovatelů. Psychologický přesah nečekejte, ale když samotnému Luciferovi podlehnete a přistoupíte na jeho nekorektní smysl pro humor, zcela jistě si jej zamilujete. Nutno podotknout, že tento seriál toužila jedna rodičovská americká asociace stáhnout z vysílání pro špatné vyobrazení ďábla. Víc už vám prozrazovat nebudeme.

Dead to me

2019–2020
Netflix
Seriál, jenž nese v českém překladu název Smrt nás spojí, je téměř nováčkem. Byl uveden na začátku léta a uchytil se zejména u ženského publika. Zde nadpřirozeno nečekejte, ovšem smrti se nevyhnete, a to v tom nejlepším smyslu slova. Příběh se zdá na první pohled jednoduchý, ale jak už je u Netflixu známo, ne vše, co se vám v pilotním dílu nezdá, musí být nutně stejné i v těch dalších. Poněkud prudká matka dvou synů aktivně pátrá po člověku, který autem zabil jejího manžela, a do cesty se jí vplete žena, jenž je sice velmi přátelská a nápomocná, ovšem velmi bohatá na všechna možná tajemství. A časem vyplývají i temné stránky hlavní hrdinky. Christina Applegate zde mistrně dokazuje svoje herecké umění, kterému se v posledních letech tolik pozornosti nedostávalo, a Linda Cardellini na sebe poprvé výrazněji upozorňuje. Trochu melodrama, trochu nebezpečí, trochu smrti a špetka humoru. 

Tell me a story 

20182020
HBO
Zápas dobra a zla, který nedopadne tak jednoznačně, jak si možná myslíme. Seriál, který je do češtiny přeložen jako Nepohádky, skutečně odpovídá svému názvu. Série příběhů čerpá inspiraci z nejoblíbenějších dětských pohádek, které přetváří v temný zvrácený psychologický thriller. První řada se odehrává v současném New Yorku. Zde se prolínají Tři Malá PrasátkaČervená Karkulka a Jeníček a Mařenka v poněkud podivném, nezapadajícím příběhu. A happy end, aby zde člověk pohledal. I když jde samozřejmě o úhel pohledu. Každopádně co vám už nyní můžeme slíbit, je neobyčejný comeback Kim Cattrall, která coby Samantha Jones v Sexu ve městě pobláznila nejednoho muže. Láska, chamtivost, zrada, smrt a mnoho jiných lidských traumat, jak jednoduché...
Foto: hbo.cz

Chilling Adventures of Sabrina

20182019
Netflix
Rozhodně nepatří ke žhavým novinkám, ale kdy jindy než na Halloween si takový veselý (a trochu plný čarodějnic, černých koček, smrtících kleteb a podobných legrací) seriál nepřipomenout. Sabrina už dávno není tou roztomilou holčičkou se dvěma tetami ze sitcomu z devadesátých let, jaký si většina z nás pamatuje (omlouváme se mladším čtenářům, ale googlujte). Příběh je na první pohled jednoduchý, ale krásně se rozvine. Sabrina (talentovaná Kiernan Shipka s českým kořeny) brzy oslaví šestnácté narozeniny a poté se musí rozhodnout, zda se přidá na stranu temna, odkud pochází její rodina, nebo zůstane člověkem jako její kamarádi. Jak se asi rozhodne?