Filmy

Seriály, které vás budou děsivě bavit (nejen) na Halloween

Občas po jejich zhlédnutí máte strach vstát v noci z postele. A občas vás svou temnou stránkou dokážou pobavit natolik, že se od nich nedokážete odtrhnout a ráno máte kruhy po očima velikosti těch olympijských. Blíží se Halloween, je čas odpoutat se od reality. 

Lucifer

20162020
Netflix
Pokud stříkance krve, rozsápaná lidská těla a zběsilé lidské boje s temnými silami nejsou vaší parketou, ovšem trochu nadpřirozena vás těší, bude Lucifer vaším novým přítelem. Možná i amantem, protože to on přesně umí. Tento padlý anděl, který se z nebe místo do pekla dostavil přímo do Hollywoodu, svede každou z žen pohledem a z každého vytáhne jeho nejniternější touhy a přání. A jak už to u komediálních seriálů s detektivní zápletkou bývá, na jednu ženu to neplatí. Tou je detektivka Lauren German, se kterou Tom Ellis vytvoří pár vyšetřovatelů. Psychologický přesah nečekejte, ale když samotnému Luciferovi podlehnete a přistoupíte na jeho nekorektní smysl pro humor, zcela jistě si jej zamilujete. Nutno podotknout, že tento seriál toužila jedna rodičovská americká asociace stáhnout z vysílání pro špatné vyobrazení ďábla. Víc už vám prozrazovat nebudeme.

Dead to me

2019–2020
Netflix
Seriál, jenž nese v českém překladu název Smrt nás spojí, byl uveden na začátku loňského léta a uchytil se zejména u ženského publika. Zde nadpřirozeno nečekejte, ovšem smrti se nevyhnete, a to v tom nejlepším smyslu slova. Příběh se zdá na první pohled jednoduchý, ale jak už je u Netflixu známo, ne vše, co se vám v pilotním dílu nezdá, musí být nutně stejné i v těch dalších. Poněkud prudká matka dvou synů aktivně pátrá po člověku, který autem zabil jejího manžela, a do cesty se jí vplete žena, jež je sice velmi přátelská a nápomocná, ovšem velmi bohatá na všechna možná tajemství. A časem vyplývají i temné stránky hlavní hrdinky. Christina Applegate zde mistrně dokazuje svoje herecké umění, kterému se v posledních letech tolik pozornosti nedostávalo, a Linda Cardellini na sebe poprvé výrazněji upozorňuje. Trochu melodrama, trochu nebezpečí, trochu smrti a špetka humoru. 

Tell me a story 

20182020
HBO
Zápas dobra a zla, který nedopadne tak jednoznačně, jak si možná myslíme. Seriál, který je do češtiny přeložen jako Nepohádky, skutečně odpovídá svému názvu. Série příběhů čerpá inspiraci z nejoblíbenějších dětských pohádek, které přetváří v temný zvrácený psychologický thriller. První řada se odehrává v současném New Yorku. Zde se prolínají Tři Malá PrasátkaČervená Karkulka a Jeníček a Mařenka v poněkud podivném, nezapadajícím příběhu. A happy end, aby zde člověk pohledal. I když jde samozřejmě o úhel pohledu. Každopádně co vám už nyní můžeme slíbit, je neobyčejný comeback Kim Cattrall, která coby Samantha Jones v Sexu ve městě pobláznila nejednoho muže. Láska, chamtivost, zrada, smrt a mnoho jiných lidských traumat, jak jednoduché...
Foto: hbo.cz

Chilling Adventures of Sabrina

20182019
Netflix
Rozhodně nepatří ke žhavým novinkám, ale kdy jindy než na Halloween si takový veselý (a trochu plný čarodějnic, černých koček, smrtících kleteb a podobných legrací) seriál nepřipomenout. Sabrina už dávno není tou roztomilou holčičkou se dvěma tetami ze sitcomu z devadesátých let, jaký si většina z nás pamatuje (omlouváme se mladším čtenářům, ale googlujte). Příběh je na první pohled jednoduchý, ale krásně se rozvine. Sabrina (talentovaná Kiernan Shipka s českým kořeny) brzy oslaví šestnácté narozeniny a poté se musí rozhodnout, zda se přidá na stranu temna, odkud pochází její rodina, nebo zůstane člověkem jako její kamarádi. Jak se asi rozhodne? 

Shadowhunters 

2016–2019
Netflix
Intelektuální dýchánek plný frází, které stojí za zamyšlení, od seriálu Shadowhunters neboli Lovci stínů: Nástroje smrti nečekejte. Hlavní postavou je mladá slečna Cara, která byla pouhou studentkou řešící běžné školní záležitosti do té doby, než zjistí, že patří do rodiny, jež loví démony (a teď pozor) s andělskou krví. Série, která má už čtyři řady, vsadila zejména na akční a bojové scény a i přes lehce předvídatelné dialogy vás na dlouhé, aktuálně velmi dlouhé, večery zabaví. Seriál byl natočen na motivy knižní předlohy Mortal Instruments od Cassandry Clare.