Society

Emily v Paříži očima legendární stylistky Pat Field

Není vlastně žádným překvapením, že i nejnovější seriál Darrena Stara Emily v Paříži slaví celosvětový divácký úspěch, a čeká ho tak dokonce pokračování. Příběh marketingové manažerky z Chicaga, která se snaží prorazit v „nejromantičtějším městě Evropy“, je plný humorných i milostných zápletek, kulturních střetů a hlavně nepřehlédnutelných kostýmů legendární stylistky Patricie Field.
Foto: Netflix
Ze seriálu Emily v Paříži
Když mi Pat Field na minulém podzimním fashion weeku v New Yorku pošeptala, že natáčí nový seriál v Paříži s Darrenem Starem, bylo mi jasné, že se máme opět na co těšit. A pokud jste Emily v Paříži sledovali opravdu pozorně, pravděpodobně jste dobře známý rukopis sami vytušili.
Stylistka seriálu Sex ve městě či filmu Ďábel nosí Pradu, za který byla nominována na Oscara, tentokrát oblékala Lily Collins a další hrdinky přímo ve francouzském hlavním městě a opět jsme tak mohli vidět kombinaci luxusní módy s konfekcí či vintage kousky, nemluvě o doplňcích, jako je třeba pouzdro na mobil v podobě fotoaparátu. Nemohla jsem si odpustit, abych Patricii nezavolala a neprobrala s ní pár postřehů ze zákulisí.
Co bylo u Emily v Paříži vaší největší inspirací? 
Především samotná Lily Collins, ale samozřejmě i příběh a vzrušující energie Paříže.
Který look je váš nejoblíbenější? 
Popravdě řečeno je to look, který jsme vytvořili úplně nečekaně, když jsme zkombinovali tyrkysové sako a kabelku Chanel s patchworkovými šaty Dope Tavio.
Kde jste oblečení pro seriál sháněla?
Úplně všude. Kudy jsem chodila, tam jsem něco koupila.
Oblíbená scéna?
V baletu, když Emily měla na sobě černé tylové šaty. Chtěla jsem vzdát hold stylu Audrey Hepburn.
Chladná Sylvie, přátelská Camille... Všechny hrdinky seriálu měly jedinečný charakter a styl. 
Sylvie je ztělesněním fancouzského chic vzhledu. Volila jsem značky jako Rick Owens či Yohji Yamamoto v klasických siluetách a barvy z typické pařížské škály; více šedivé, tmavě modré, olivové odstíny, atd. Sylvie byla skvělou příležitostí pohrát si s francouzským stylem, který se v posledních letech vytrácí pod vlivem amerického streetwearu, a tak jsem se chtěla vrátit ke klasice. Camille je pak její mladší verzí, i když v jejím oblékání už můžeme vidět hodně globálních trendů.
Co spojuje outfity Emily Cooper a Carrie Bradshaw?
To, že jsou expresivní, originální a optimistické.
Jak byste srovnala pařížské prostředí s New Yorkem, kde se odehrával Sex ve městě? 
Sex ve městě a Emily v Paříži jsou dva rozdílné seriály, v jiných prostředích a s jinými typy hrdinek. Ale pařížský a americký styl se stále více prolínají. Byla jsem hodně překvapena, jak velký vliv má Amerika na francouzskou módu, a myslím si, že právě to si my Američané nikdy nepřiznáme.  
Na čem momentálně pracujete?
Natáčím další seriál. Tentokrát v newyorském Harlemu se čtyřmi nejlepšími přáteli.