Society

Aimee Song: Nehodnotím lidi podle followerů

Jedna z prvních blogerek stylu, hvězda street stylu, tvář kampaní luxusních značek a módní návrhářka. Jaké je tajemství úspěchu influencerky Aimee Song? V exkluzivní rozhovoru pro Vogue CS otevřeně promluvila o nejistotách, receptu na úspěch i své poslední kolekci.
Foto: Getty Images
Aimee Song, Paris Fashion Week Womenswear Fall/Winter 2018/2019
Foto: Getty Images
Aimee Song na Teen Vogue Summit 2019
Foto: Getty Images
Aimee Song , Paris Fashion Week Womenswear Spring/Summer 2018
Na sociálních sítích se toho za poslední léta hodně změnilo. Co vnímáte jako největší změnu? 
Všechno. Význam a vliv influencerů revolučním způsobem změnil oblast módy. Influencerky udávají směr a mají důležité postavení. Měla jsem štěstí, že jsem mohla pracovat s mnoha luxusními značkami a módními domy. O tom by se mi před šesti sedmi lety ani nesnilo. Nedávno jsem například dělala digitální kampaň pro Louis Vuitton a mám před sebou další projekty. Je to jako sen, ale pro dnešní influencerky už realita.
V posledních letech jste se vrhla i na návrhářství. Jak jste se k němu dostala?
Nikdy předtím mne nenapadlo, že bych měla svou vlastní značku či kolekci. Upřímně řečeno, když jsem s tím začínala, bála jsem se, protože jsem neměla infrastrukturu, a myslela jsem, že to nebudu moci při všem ostatním zvládnout. Studovala jsem umění, design a architekturu, nemám pro módní návrhářství technické znalosti. Ale mou silnou stránkou je vize, kreativita a znalost mého publika – vím, co se jim líbí. Takže vášeň pro věc zvítězila a odezva byla výborná.
Co bylo inspirací vaší poslední kolekce, kterou jsme mohli vidět i na Art Basel v Miami?
Když navrhuji, neřídím se sezonním, ale měsíčním kalendářem. A sobecky navrhuji pro sebe. V prosinci a lednu hodně cestuji, chodím na večírky, slavím narozeniny a toto se odrazilo v kolekci, která má poněkud více kousků na party a speciální příležitosti. Víc flitrů, střihů s ozdobným lemováním, strečový satén.
Co je podle vás základem úspěchu influencera?
Autenticita. Ta u mě vždy vítězí. Proto také natáčím hodně videí, jsou více autentická. Navíc beru své followery v jistém smyslu jako rodinu a chci, aby vždy věděli, jaký můj život opravdu je. Jak na tom jsem v dobrých i špatných dnech. Vedeme neustále dialog a je hezké dostávat od nich povzbuzující vzkazy, když třeba procházím těžkým obdobím.   
Neobáváte se, že ukážete svou zranitelnou stránku?
Právě naopak. V životě není pořád všechno perfektní. To je realita, tak proč ne? 
Foto: Getty Images
Aimee Song s módní designérkou Yoyo Cao na Paris Fashion Week Spring/Summer 2020
Foto: Getty Images
Aimee Song a Camila Coelho před přehlídkou Dior, Paris Fashion Week Womenswear Fall/Winter 2018/2019
Foto: Getty Images
Aimee Song před přehlídkou Dior, Paris Fashion Week Womenswear Spring Summer 2020
Lidé vás často zastavují na ulici, nevadí vám ztráta soukromí?  
Kontakt s lidmi si užívám. Ráda si povídám s fanoušky. Je pro mě povzbuzující slyšet, jak je můj styl inspiruje, jak se jim líbí nosit moje oblečení nebo třeba jak jim pomohly moje rady či beauty tipy, které jsem ukázala na vlogu.
Prozraďte nám nějaké. 
Trpím ekzémem a ten se hodně zhoršuje, když cestuji, a tak nedám dopustit na pleťové masky. Jinak používám kosmetiku Bioscience a AHC oční krém. Ten je naprosto neskutečný, v Koreji je to bestseller, prodá se každé 3 sekundy jeden. Snažím se i o vyváženou životosprávu, ale nedělám žádné velké oběti. Když přede mne položíte dvojitou zmrzlinu, zhltnu ji na posezení. Mojí specialitou je ovšem celerový džus. Ten piji každé ráno. Pročišťuje zažívací ústrojí a navíc hydratuje. Hezká pleť a pocit zdraví jsou úzce spojeny s eliminací toxinů. 
A co příprava na měsíc módy? Jak plánujete všechny looky a outfity?
Jsem ve znamení Střelce, jsem tedy spontánní a moc se nepřipravuji. Do New Yorku třeba balím většinou až den před odjezdem, do Paříže dva dny předem, do Miami jsem balila v den odletu. Mám velké štěstí, že mi značky nabízejí šaty přímo v dané lokalitě. Když jdu třeba na přehlídku Valentino, jejich tým mi připraví několik looků, o kterých ví, že mi budou stylově sedět, a já si pak ve finále něco z toho vyberu. Vždy mě zajímá feedback, takže se pak ptám followerů prostřednictvím sociálních sítí.
Jak prožíváte fashion weeky? 
Momentálně už nechodím na většinu přehlídek. Fashion weeky jsou stresující a vyčerpávající, zároveň se v tom období odehrává hodně pracovních schůzek se značkami. Potkávám také mnoho přátel z celého světa, které chci jednou za čas vidět. Starám se i o dva byznysy. Můj influencerský Aimee Song a módní značku Song of Style. Mám dvě zaměstnání a jsem docela vytížená, takže si vybírám jen několik přehlídek, abych stihla vše ostatní.
Co je pro vás ideální relaxace?
Nejlepším odpočinkem je pro mě být doma se svými psy. Často si při venčení neberu ani telefon, abych si ten čas vychutnala. Nebo se dívám na filmy, objednám si něco dobrého, dám si chipsy s guacamole. To je pro mě ideální odpočinek. 
Máte nějakou radu pro začínající influencery? 
Buďte šťastní tam, kde jste a čím jste. Já nehodnotím lidi podle toho, kolik mají followerů. Zůstaňte pravdiví, autentičtí, takoví, jací opravdu jste.