Přehlídky

Holky z front row

Zábavný, ale zároveň vyčerpávající maraton fashion weeků je už několik dní za námi. Jak se dívky z první řady vyrovnávaly s náročnou agendou přehlídek a měnícím se časovým pásmem, aby při cestování mezi New Yorkem, Londýnem, Milánem a Paříží vypadaly perfektně? 
Foto: Getty Images/Christian Vierig
V minulé sezoně se s námi mezinárodní top influencerky podělily o své tipy, jak si udržet zářivý vzhled. Letos vybíráme postřehy několika nejsledovanějších instagramových hvězd street stylu a top modelek. Ukázalo se, že ta nejlépe střežená tajemství krásy jsou vlastně velmi prostá. 

Xenia Adonts (1,4 milionu followerů)

Hydratace. To je odpověď. Je pro mě natolik zásadní, že jsem si letos na měsíc módy stáhla Water app a sleduji tak svůj příjem vody. V dobré dny piji až 3 litry denně, moje pleť pak vypadá výborně a mám hodně energie. Pokud jsem unavená, mám oteklé oči a podobně, používám kosmetiku Augustinus Bader. Samozřejmě cítit se a vypadat dobře by bylo nemožné bez pořádného spánku. Pro mě je klíčové nemít telefon v dosahu postele a včas před spaním ho odkládat. 

Danielle Bernstein (2,2 milionu followerů)

Upřímně řečeno, hlavním tajemstvím je voda. Během měsíce módy mě udržuje v dobré kondici. Zároveň používám každé ráno na obličej ledový váleček, než aplikuji krémy. S jet lagem se pak vyrovnávám pomocí cvičení, abych se vrátila ke své obvyklé rutině. Po práci, zejména když skončí měsíc módy, si musím hlavně odpočinout. Mým oblíbeným místem, kam se jedu schovat, je Tulum v Mexiku.

Shea Marie (1,2 milionu followerů)

Moje rutina během fashion weeků je skoro stejná jako mimo sezonu, protože celý rok hodně cestuji. Pro mě je to o hydrataci a také o dobrém spánku. Ale mám i své malé tajemství krásy. Existuje produkt na nedokonalosti pleti od značky Mario Badescu. Ten byste měli použít na pupínky, aby se urychlilo jejich hojení, já ho však smíchám s krémem a aplikuji na širší plochu. Klíčem k tomu, abych vypadala a cítila se dobře, je také najít si během práce a cestování čas na odpočinek. Pro mě je oblíbeným místem úniku Harbour Island na Bahamách.

Flaviana Matata (1,4 milionu followerů)

Hydratace, hydratace, hydratace! To je ten nejdůležitější tip, jak vypadat skvěle. Během měsíce módy jinak nemám žádnou zvláštní rutinu, ale snažím se pleť dobře vyčistit a hodně ji hydratovat. Miluji sérum od Peach & Lily, a pokud vypadám unaveně, můj nejlepší přítel je korektor. Mezi přehlídkami se nelíčím. Jet lag není nikdy příjemný a mým trikem je přizpůsobit se každé geografické oblasti a místnímu spánkového rytmu. Po měsíci módy se snažím odpočinout od práce buď doma v Tanzanii, nebo někde na pláži. Dokonce i během fashion weeků to může být docela vyčerpávající a musím vynechat Londýn nebo Miláno a dát si pauzu. Je opravdu důležité odpočívat, kdykoli to jde, abyste se udrželi v nejlepší  formě.

Coco Rocha (1,4 milionu followerů)

Bohužel i naštěstí jsem maminkou na plný úvazek, takže když se mi podaří odlíčit, jsem na sebe hrdá (smích). Ale obecně jde o rovnováhu a péči o sebe. Učím na modelingové škole a říkám dívkám, aby se o sebe dobře staraly. Nerada vidím, když modelky považují jídlo za svého nepřítele. Moje zásada je zůstat fit, ale také o sobe dobře pečovat. 

Emili Sindlev (315 tisíc followerů)

Vím, že to může znít příliš zjednodušeně, ale pro mě je klíčová voda. A také si dávám denně studenou sprchu (smích). Nepoužívám moc pleťových produktů, jen hydratační krém. Ale když létám a cestuji, používám pleťovou mlhu a piji spoustu vody. Navíc nikdy nepoužívám make-up v letadle nebo mimo práci. Dělám styling pro televizi, časopisy a mám mnoho klientů, takže je pro mě obecně důležitý odpočinek, jak během fashion weeků, tak doma. Když jsem doma, vždycky odkládám telefon, abych přestala pracovat, a plně se věnovala svému příteli a rodině. Důležité je správné nastavení mysli. Ráda dělám lidi šťastnými a sama jsem šťastná. To se promítá i do mého street stylu. Nezaměřuji se na konkrétní trend nebo značku, ale nosím to, co mě dělá šťastnou.  

Tamu Mcpherson (241 tisíc followerů)

Moje maminka má vynikající pleť, přesto na geny nespoléhám a vybírám si pečujicí kosmetiku, která je alespoň z 90 % přírodní, organická. Moje největší tajemství krásy, kterému skutečně věřím, je voda. Díky ní moje tělo dobře funguje. Hodně cestuji, například během letošního měsíce módy jsem musela být v New Yorku na ranní přehlídce, ještě tentýž den jsem odletěla na akci do Milána a druhý den zpět do New Yorku. Snažím se tedy spát v každé volné chvilce a na restartování vnitřních hodin používám 100% přírodní melatonin. To, co považuji za nesmírně důležité, je strava. Moje jídlo je ze 65 % velice zdravé, denně se snažím o vysoký podíl zeleniny, ovoce a vlákniny. Během pracovních cest jím většinou tu samou stravu a nedělám změny. V neposlední řadě musím i na cestách pravidelně cvičit, abych se cítila dobře. Pokud bych si během cest neudržela tuto rutinu, nezvládla bych to.  

Maye Musk (254 tisíc followerů)

Samozřejmě se snažím dobře jíst. Doma jsem skoro vegetarián, protože moc nevařím, ale když jdu jíst ven, přidám si do jídelníčku nějaké maso a ryby. Ale to, jak vypadáte, hodně závisí na vašem myšlení. V prosinci mi vychází nová kniha A Woman Makes a Plan, kterou chci ženy povzbudit a vyzvat je k akci. Zkrátka když věci nefungují dobře, je potřeba změnit to, co vás brzdí. Ať už jde o záležitosti osobní, pracovní, nebo vztahové. Musíte učinit změnu a posunout se. A to ovlivní, jak se cítíte a jak vypadáte.