Beauty talk

Jak se na fashion weeky připravují modelky a influencerky

Měsíc módy. Vzrušující, zábavný, ale i extrémně hektický. Přežít čtyři týdny v různých časových pásmech, s jet lagem, kosmetickou taštičkou v kufru a udržet si působivý vzhled pro fotografy od časných ranních hodin pozdě do noci stojí velké úsilí. Jak se připravují na nejsledovanější módní maraton modelky a influencerky s miliony followerů alias holky z první řady?

Ann Duong

francouzská modelka, herečka, sochařka a malířka, New York
"Můj celoročně oblíbený produkt je „blood cream“ od Barbary Sturm, který je vyrobený z vlastních krvinek. Výrazně hydratuje, je léčivý a hlavně vidím na pleti markantní rozdíl. Každopádně věřím, že krásná pleť je výsledkem celkové péče. Na prvním místě je pro mě spánek, snažím se zůstat v posteli alespoň 7 až 8 hodin denně. Dietu nedržím. Jsem Francouzka, mám ráda víno, sýr, ale jím s mírou a vyváženě. Před časem jsem také začala snižovat lepek (řídím se doporučením Dr. Lipmana) a opravdu cítím změnu, mám teď mnohem více energie! A protože jako umělkyně maluji v ateliéru a stojím na nohou i deset hodin denně, je pro mě důležité být v dobré kondici. Proto 3x týdně posiluji a dělám jógu. No a po fashion weeku nejraději relaxuji ve svém víkendovém sídle a v přírodě v Hamptonu."

Camila Coelho

7,7 milionu followerů, Brazílie
"Hydratace je pro mě základ. V létě i v zimě. Používám denně séra s vitaminem C a každý večer před spaním si dávám masku. Spánek je pro mě osobně i během fashion weeku velmi důležitý. Nemůžu si dovolit nechat zvítězit jet lag, a proto používám dvě kapky organického melatoninu, který mi pomáhá v noci dosáhnout hluboké relaxace. Snažím se také nosit pohodlné boty. Miluji je, a i když během fashion weeku nosím různé značky, nejraději mám lodičky od YSL, protože jsou velmi pohodlné, což je někdy vzácnost. Po měsíci módy je mou nejoblíbenější aktivitou doma v Brazílii spánek a samozřejmě pláž."

Aimee Song

5,1 milionu followerů, Los Angeles
"Před fashion weekem piju každé ráno celerový džus a přes den větší množství vody s citronem. Snažím se také hodně spát a používám větší množství skincare produktů. Během týdnů módy pak spoléhám na make-up, zbožňuji korektory, je to moje záchrana, hlavně co nejvíc hydratuji sebe i pleť. Mám slabost pro boty, a jelikož jsem hodně na nohou, snažím se volit pohodlné varianty. Zbožňuji značky Alexandre Birman, Jimmy Choo a všechny boty od Isabel Marant. Po fashion weeku na chvíli úplně vypnu – tento rok plánuji týden doma v LA, potom se zase vydám na cesty."

Chriselle Lim

1,1 milionu followerů, Los Angeles
"Ráda bych řekla, že před fashion weeky víc cvičím, ale jako novopečená maminka se dvěma dětmi na to nemám tolik času. Co se týká beauty routine, spoléhám na masky, které používám každý den, spolu se zdravou výživou a dostatkem spánku. Momentálně se snažím sladit svou roli matky s prací, cestuji s miminkem (starší zůstává doma s manželem), takže značná část mojí energie se i během fashion weeku soustředí na dcerku. Po měsíci módy trávím čas výhradně doma s dětmi, užívám si roli matky i starost o domácnost!"

Karina Nigay

1,2 milionu followerů, Rusko
"Popravdě asi víc pozornosti věnuji přípravě outfitů než skincare. I když se přiznám, že mám slabost pro beauty produkty značky Armani, ty používám neustále. Co se týče outfitů, většinou si připravím okolo patnácti kousků na každý fashion week, fotím se v nich a potom podle fotek třídím, které půjdou na jakou přehlídku. Během fashion weeků používám už jen jednoduchý make-up, který podtrhne přirozenost."

Rocky Barnes

1,6 milionu followerů, Los Angeles
"Více se soustředím na přípravu oblečení než na make-up či péči o pleť, ale občas si dám masku. Nejlepší relaxace a dovolená po všem tom cestování je jet domů do Los Angeles a dohnat spánkový deficit."

Leonie Hanne

1,9 milionu followerů, Německo
"Celý rok se snažím mít vyvážený jídelníček, o sebe se starám také stabilně, takže v tomto směru nejsou fashion weeky žádnou výjimkou. Po jejich skončení většinou vyrážím na nějakou relaxační mini dovolenou."

Molly Sims

modelka, New York
"Nemám žádnou speciální přípravu, jím vyváženě, zdravý způsob života se snažím dodržovat po celý rok. Po skončení fashion weeků se vracím ke třem malým dětem, takže si asi umíte představit mou relaxaci (smích)."